0 obserwujących
119 notek
62k odsłony
45 odsłon

Won z katedry!

Wykop Skomentuj7


W imieniu obywateli Rzeczypospolitej postuluje ekshumację polączoną z pogrzebaniem w miej prestiżowym miejscu następujących osób:

1.August II Sas-
wybrany na króla Polski dzięki carskim żolnierzom. Wielu historyków jego panowie wskazuje jako glówny powód rozbiorów i 123 letniej okupacji. Rozklad państwa i wojny w które uwiklal nas ten król trwale pozbawily nas wielkości w Europie.

2. Michał Korybut Wiśniowiecki- miernota pochodząca z świetnego rodu Wiśniowieckich (tak dziadek miał na imię Stanisław). Obawiając się że hetmani spróbują targnąć się na jego władze nie wyraził zgody na podatki wojskowe, przez co przez pewien okres byliśmy lennikiem Imperium Osmańskiego. Norman Davies napisał o nim że jego śmierć była odpowiednia do jego życia. Otóż umarł z powodu zbyt obwitego posiłku.

3. Zygmunt III Waza- za próbę przehandlowania polskiej korony na tą swoją- Szwecką. Wciągnął nas ponadto w wojny ze szwecją co spowodowało katastrofę ekonomiczną po roku 1629 (Pokój w Altmarku). Ortodoksyjny katolik.

4. Józef Piłsudski- Absolutnie! Prawdopodobnie gdybyś żyl w roku 1926 szczerze byś go nie nienawidzi. Nikt przecież nie lubi ludzi którzy przeprowadzają zbrojne zamachy stanu, wprowadzają rządy niedemokratyczne. Gnębił opozycje zamykając ją choćby w Berezie Kartuskiej lub Brześciu. Ponadto silą się tam wepchał.

Artyści:
1. Adam Mickiewicz- chyba nie trzeba komentować. Moralny wrak, hipokryta i sekciarz. Historyczny klamca, w dodatku apostata, za postać Konrada w "Dziadach".
2. Juliusz Słowacki- Czy czlowiek krytykujący papieża ma prawo spoczywać w kościele?
3. Fryderyk Chopin- wielce zastanawiający profil moralny.

Ach ta nasza poplątana historia. W ostatnich dniach popularne jest protestowanie przeciwko pochówkom więc i ja dorzuciłem swoje 3 grosze. Tą krótką listę można spokojnie jeszcze rozciągnąć, bo przecież małżonki naszych królów też do najświętszych nie należały, a jak to kiedyś mówiono "na każdego paragraf się znajdzie". Postawnym sobie jednak pytanie: "Czy Ci ludzie są godni Wawelu"?
 

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale