1 obserwujący
212 notek
32k odsłony
90 odsłon

Dr Daniel Alain Korona: w wieczystym użytkowaniu panowała patologia

Wykop Skomentuj1

Jak bronić się przed urzędnikami, którzy utrudniają wydawanie zaświadczeń przekształceniowych? 1 stycznia 2019 prawo użytkowania wieczystego wygasło z mocy ustawy. Jednak fakt przekształcenia "wieczystego" na "własnościowe", musi być potwierdzone urzędowym zaświadczeniem.

Jak przekonuje gość Roberta Wyrostkiewicza w "Nocnej wymianie myśli”, dr Daniel Alain Korona, prezes Stowarzyszenia Interesu Społecznego "Wieczyste”, urzędnicy – zwłaszcza w Warszawie – utrudniają poprawny przebieg procedury. 

Dr Korona twierdzi, że opłata przekształceniowa została wyśrubowana w stolicy przez bezpodstawne podwyżki opłat za wieczyste użytkowanie pod koniec 2018 roku, a to na ich podstawie ustalana jest opłata za przekształcenie.  

Przed patologią w zakresie przekształceń dr Korona przestrzegał już 12 lipca 2018 r. podczas prac sejmowej Komisji Infrastruktury, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.  

Państwo nie wiedzą, co się dzieje w użytkowaniu wieczystym, w szczególności w Warszawie. Tu mamy patologię. Powinno się powołać komisję śledczą ds. patologii i przestępstw – mówię wprost, że przestępstw – które miały miejsce w Warszawie, m.in. w SKO, bo poświadczono nieprawdę w wielu dokumentach - mówił wówczas dr Korona.  

Po niespełna czterech miesiącach funkcjonowania ustawy likwidującej tzw. "wieczyste", mało kto wie, że przekształcenie we własność prywatną dotyczy tylko wybranych gruntów i pośrednio związanych z nimi nieruchomości, a użytkowanie wieczyste – jako takie – nie przestaje istnieć.  

"Nocna Wymiana Myśli" Roberta Wyrostkiewicza to rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu. Przed ekrany zapraszamy w każdą środę i piątek o godzinie 21.00.  

Robert Wyrostkiewicz - publicysta wSensie.pl i redaktor naczelny "Warszawskiego Wieczoru", "Białostockiego Wieczoru" i "Sokólskiego Wieczoru", wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w "Warszawskiej Gazecie", Polskim Radiu Radio dla Ciebie, "Niedzieli", "Naszej Polsce", Fronda.pl czy Prawy.pl; redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych (m.in. "Odkrywca", "Zakazana Historia"). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Muzealnik, nieskończony archeolog i poszukiwacz skarbów...

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale