1 obserwujący
222 notki
34k odsłony
193 odsłony

Przeksięgowanie na tym samym rachunku. Kolejny absurd w Warszawie w sprawach przekształcen

Wykop Skomentuj

Władze Warszawy celowo lub z bezmyślności próbują utrudnić mieszkańcom przekształcenie wieczystego użytkowania w prawo własności. W tych działaniach dochodzi już do zwykłej groteski, o czym świadczy przykład z warszawskiego Mokotowa

W styczniu korzystając ze wzorów Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE pan R. zamieszkujący lokal mieszkalny w bloku wielorodzinnym, wystąpił do urzędu miasta z wnioskiem o przekształcenie, deklarując przy okazji zamiar jednorazowego wniesienia opłaty wraz z uwzględnieniem bonifikaty wynikającej z uchwały Rady Warszawy z dnia 18.10.2018 r. Pan R, przelewem wnieśli opłatę skarbową za zaświadczenie 50 złotych oraz opłatę przekształceniową jednorazową z bonifikatą (niecałe 200 złotych). To ostatnie uiścił na rachunek bankowy urzędu 40 1030 1508 0000 0005 5002 3008.

Po 5 miesiącach Urząd Dzielnicy Mokotów wydał zaświadczenie stwierdzające przekształcenie i określające opłatę roczną. Do zaświadczenia załączono "klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych na podstawie przepisów prawa" (nieszczęsne RODO) oraz informację, w której urząd informuję, że jeżeli przed dniem doręczenia zaświadczenia, zostało złożony wniosek o jednorazową opłatę wraz z bonifikatą, zostanie rozpatrzone odrębnym pismem, a także że jeżeli dokonano wpłaty za 2019 rok, to zaliczenie jej na poczet opłaty z tytułu przekształcenia będzie możliwe po złożeniu wniosku o przeksięgowanie. Konieczność ta istnieje niezależnie od tego czy przedmiot wpłaty wskazali Państwo opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego czy też opłatę roczną lub jednorazową z tytułu przekształcenia (sic). Na zaświadczeniu wskazano jako rachunek: 40 1030 1508 0000 0005 5002 3008.

Innymi słowy pan R. musi złożyć wniosek o przekształcenie opłaty przekształceniowej uiszczonej na tym samym rachunku bankowym. W wyniku tej operacji nic się nie zmieni, kwota opłaty nie ulegnie zmianie, trochę więcej zamieszania i roboty dla urzędników. Jak widać racjonalność i efektywność, to obce pojęcia Urzędowi Dzielnicy Mokotów.


(za Serwis21)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale