0 obserwujących
156 notek
50k odsłon
  332   0

Sprzątamy ekonomiczne mity!

Instytut Misesa serdecznie zaprasza do akcji: "Sprzątamy ekonomiczne mity".

Jak uprzątnąć ekonomiczne mity, które rozpanoszyły się w Polsce i zniewalają młode umysły? Jak przekonać ludzi, że wolność gospodarcza opłaca się wszystkim? Jak wytłumaczyć, że programy rządowe przynoszą więcej szkód, niż pożytku?

Wystarczy dobra książka – napisana przystępnym, żywym językiem, by fascynowała. Tak prosta, by mógł ją zrozumieć laik. Tak doskonała, by otwierała oczy profesjonaliście. Ponadczasowa, zawsze aktualna.

Wystarczy Ekonomia w jednej lekcji Henry’ego Hazlitta wręczona do przeczytania uczniowi i studentowi dziś, by zmienić przyszłość.

Henry Hazlitt

Więcej o akcji można się dowiedzieć na stronach Instytutu Misesa oraz Facebooku

Z opinii slynnych w świecie ekonomii i biznesu:

Książka…tak potężna dzięki swej przejrzystości i przystępności, że możemy śmiało – bez żadnych wątpliwości – stwierdzić, że ukształtowała ona nasz świat.
Steve Forbes

Ta książka to wybitne dzieło. Akcentuje dokładnie to, co trzeba powiedzieć, wykazując rzadką śmiałość i uczciwość. Nie znam żadnej innej współczesnej książki, z której inteligentny laik może nauczyć się tak wiele o podstawowych twierdzeniach ekonomicznych w tak krótkim czasie.
F. A. Hayek

Wyjaśnienie funkcjonowania systemu cenowego zaoferowane przez Henry’ego Hazlitta stało się prawdziwym klasykiem: jest ponadczasowe, bezbłędne, niezwykle kształcące.
Milton Friedman

   Polecamy!

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale