Instytut Wolności
Bezpieczna Przyszłość dla Polski
8 obserwujących
232 notki
162k odsłony
  1104   0

Polska-Ukraina-Rosja. Wielka polityka w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nico Paix CC BY 2.0
Nico Paix CC BY 2.0

Po 2013 Ukraina przeformułowała swoje priorytety geopolityczne i wymieniła część elit. Pięć lat temu dzisiejszy stan rzeczy – rosyjska agresja, dostawy amerykańskiej broni, czy tworzenie Sądu Antykorupcyjnego – byłby nad Dnieprem nie do wyobrażenia. Również międzynarodowe otoczenie ulega dynamicznym przemianom. Redefinicji ulegają koncepcje światowych graczy, takich jak USA, Rosja czy Niemcy, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na region Europy Środkowo-Wschodnie 

Jak powinniśmy na to zareagować w Polsce? Co myślą o tym elity rosyjskie? Jak ułożą się nowe relacje w trójkącie Warszawa-Kijów-Moskwa? Porozmawiamy o korzyściach, wyzwaniach i ryzykach związanych z dalszym losem Kijowa – czyli co oznaczałoby dla Polski powstanie silnej i stabilnej Ukrainy, a co pogrążenie się tego kraju w chaosie.

O tym porozmawiamy podczas premiery drugiego numeru magazynu Polska w Praktyce, którego tematem przewodnim będą reformy na Ukrainie.

Termin: 26 czerwca, 18:00

Miejsce: Galeria Xanadu, Hoża 51

Plan spotkania:

– Polska – Ukraina – Rosja. Wielka polityka w Europie Środkowo-Wschodniej

Udział wezmą:

– Wojciech Konończuk – kierownik zespołu Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich. Stale publikuje w „Nowej Europie Wschodniej” i „Tygodniku Powszechnym”

– Marek Budzisz – były dziennikarz, analityk, obserwator rosyjskiego życia politycznego. Prowadzi blog „Wieści z Rosji” w Salonie 24.


– Jak zmienia się Ukraina – rozmowa o aktualnych trendach reformatorskich m.in. w sferze antykorupcyjnej, migracyjnej i cyfryzacji; obserwacje ekspertów Instytutu Wolności, którzy w maju 2018 przebywali w Kijowie monitorując stan reform na Ukrainie. Udział wezmą Wiktoria Trybuł, Adrian Purzycki i Przemysław Antas. Rozmowę poprowadzi Agata Wittchen-Barełkowska (redaktor merytoryczny numeru).

Osoby zainteresowane udziałem prosimy z zarejestrowanie się poprzez formularz: https://goo.gl/forms/jrfukAug7mxTG8sB3

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka