intuicja
"B" "Trzeba raczej umieć rozpoznać pszenicę rosnącą wśród kąkolu (...)" papież Franciszek w Adhortacji "Querida Amazonia"
140 obserwujących
471 notek
817k odsłon
  793   0

Przestrzeń publiczna – ZAWALCZMY o nią!

Zawalczmy o przestrzeń publiczną w ramach akcji „RÓŻA”!  Zanim napiszę, na czym akcja miałaby polegać – króciutki przyczynek.

Nie dalej jak w środę jechałam metrem - mnóstwo ludzi, taka pora - a ponieważ jakiś czas temu mocno zaangażowałam się w modlitwę różańcową i doszłam do przekonania, że jest ona czymś absolutnie przepięknym i doskonałym – pomyślałam, że może warto by nie tracić czasu na bezmyślne wpatrywanie się w wiszący na wprost ekranik, tylko zrobić coś, co uważam za dobre i pożyteczne [czytaj: odmówić różaniec:)] No więc pomyślałam i już za chwilę uświadomiłam sobie, że najzwyczajniej w świecie się wstydzę, chociaż nie chodziło mi przecież o jakieś ostentacyjne, głośne odmawianie tej modlitwy. Nie. Ot, po prostu o odmawianie w myślach, ale na różańcu, którego nie należy chować.

I co tu dużo mówić, dość dużą konsternację wywołał we mnie ten fakt:)  Okazało się bowiem, że i ja uległam nachalnej indoktrynacji, która nakazuje przyjąć, iż w miejscu publicznym nie wypada się nawet przeżegnać, a już pomodlić... Kompletny obciach. Nic więc dziwnego, że różaniec pozostał już tylko w rękach osób duchownych, w rękach osób starszych ewentualnie w rękach osób mających problemy natury psychicznej. Któż chciałby się z nimi utożsamiać, prawda? (o tych ostatnich osobach mowa)

Oczywiście taka refleksja mogła spowodować jedyną możliwą, z mojej strony, reakcję:) – należy zmienić ten stan rzeczy i to nie tylko w aspekcie indywidualnym, to stanowczo za mało, należy przełamać pewien fałszywy schemat, a przy okazji zawalczyć o przestrzeń publiczną w naszym kraju. Tego samego zdania są moi przyjaciele z Róży pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski (zainicjowanej 01.11.2014), z którymi rozmawiałam.

---------------------------------------

Akcja „RÓŻA”  jest bardzo prosta. Chodzi o to, aby zachęcać do odmawiania różańca również w miejscach publicznych. Tylko tyle i aż tyle. Proszę zauważyć, że w ten sposób pieczemy dwie piecznie na jednym ogniu:) :

  • przełamujemy kolejny schemat – różaniec nie jest obciachem, ludzie odmawiający tę modlitwę to nie tylko babcie z kółka różańcowego (przy całym dla nich szacunku:) )
  • nie dopuszczamy do zsekularyzowania przestrzeni publicznej w Polsce

 

W jaki sposób można realizować akcję RÓŻA? Równie prosto. Poprzez:

  • ulotki pozostawiane w kościołach z apelem o nie wstydzenie się różańca i odmawianie go w miejscach publicznych, jeśli tylko mamy taką potrzebę i ochotę.
  • marketing szeptany:) - NIE DO PRZECENIENIA!

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

[Opracujemy taką ulotkę, można ją będzie pobrać i wydrukować. Może ktoś z Was pomoże?:) ]

 

 

Ja ze swej strony mam tylko jedną prośbę: jeśli można by podczas rozpowszechniania akcji RÓŻA prosić o dołączenie do intencji różańcowych choćby tylko jeden raz:) intencji członków Róży PW Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski – będziemy bardzo, bardzo wdzięczni (takie krótkie westchnienie, przed odmówieniem różańca  – "w intencjach Róży PD MBCzKP")

Nasza intencja ogólna jest następująca: „Aby nasza ojczyzna pozostała wierna Wierze Ojców, a tym samym zasłużyła na opiekę Maryi w zbliżających się trudnych czasach”.

Pomyślcie o tym przed snem:)

Dobranoc:)

 

Przestrzeń publiczna – ZAWALCZMY o nią!

Królowa Różańca Świętego 

 

 

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale