15 obserwujących
146 notek
199k odsłon
1061 odsłon

Jak rodzi się zło, z tekstem red. Leszczyńskiego w tle.

Wykop Skomentuj54

Na portalu oko.press pojawił się tekst red. Leszczyńskiego o antysemityzmie w Wiadomościach TVP. Myślę, że ów tekst jest niezwykle istotny, jeśli chcemy zrozumieć upadek wiarygodności elit III RP. Tą notkę, oraz wspomniany wpis red. Leszczyńskiego dedykuję wszystkim zwolennikom III RP, którzy chcieli by zrozumieć czemu wszystko w Polsce się zmieniło i jak tendencyjne i selektywnie ślepe są elity po okrągłostołowe.


Redaktor Leszczyński w swoim tekście pisze, że w wydaniu Wiadomości z 18 lutego tezy dziennika brzmiały: "Żydzi kolaborowali z III Rzeszą". Była mowa o Judenratach, które rzekomo współpracowały z okupantem. Była mowa o żydowskiej policji, która rzekomo współpracowała z okupantem. Zdaniem redaktora Leszczyńskiego jest to niedopuszczalna i ANTYSEMICKA propaganda, gdyż przemilcza się fakt, że Judenraty funkcjonowały z nadania Niemców i były pod ich ścisłą kontrolą. Były po prostu częścią administracji okupacyjnej.


Co mnie uderzyło w tym tekście to fakt, że jest on w swej treści,  bliźniaczo podobny do tego co w swoim tekście "Korekta obrazu?" napisał dr. Domański w odpowiedzi na książkę "Dalej jest noc" prof. Grabowskiego i spółki. W książce prof.Grabowskiego granatowa policja, jest przedstawiana jako wręcz niezależna formacja, która była jakby przedstawicielką społeczeństwa polskiego. Tak samo przedstawiane były inne służby, które działały przecież w ramach administracyjnych państwa okupacyjnego, do którego wcielano siłą i nieposłuszeństwo karano także śmiercią. Tezy jednego wydania Wiadomości, brzmią dokładnie tak samo jak tezy książki Grabowskiego. Krytyka red. Leszczyńskiego brzmi dokładnie tak samo jak krytyka dr. Domańskiego. W książce "Dalej jest noc" nie tylko nie dowiemy się, że opisywane służby były częścią państwa niemieckiego. Powstaje wrażenie, że autorzy wręcz świadomie i tendencyjnie chcą taki właśnie obraz funkcjonowania tych służb stworzyć.Wiadomości to propaganda. Czy w takim razie książka Grabowskiego to także propaganda? Jeśli Wiadomości były antysemickie, to czy zdaniem red. Leszczyńskiego książka prof. Grabowskiego była antypolska? Chyba nie muszę odpowiadać.


Środowisko GW i red. Leszczyński nie napisali krytyki książki prof. Grabowskiego. Czy owo środowisko rozumie argumenty jakimi posługują się ludzie oburzeni ową książką? No wydaje się, że nie rozumie i tutaj właśnie rodzi się zło. Kiedy jesteś ślepy na krzywdę innych. Nie w momencie kiedy jeden, czy 4 historyków postanawia w narcystyczny i arogancki sposób ogłosić, że nauka nie ma znaczenia. Znaczenie ma ich własne zdanie i narracja. Zło rodzi się kiedy cała elita, w sposób selektywny zaczyna podchodzić do wartości jakimi to rzekomo się kierują. To wydanie Wiadomości o którym pisze red. Leszczyński to odpowiedz atakiem na atak. Nie ma tu dyskusji co było pierwsze "jajko czy kura?". Pierwszy był Gross i teraz Grabowski, który od kilku lat mówi, że Polacy zabili 200 tyś Żydów i opisuje działanie naszych służb, wręcz jak działanie wolontariuszy. Niestety jego działalność nie spotyka się nawet z publicystyczną krytyką.  W jednym z ostatnich wydań GW konferencja w Paryżu była opisana jako skowyt antysemitów. Tylko skąd ten skowyt się bierze? Właśnie z bezsilności i usprawiedliwionego poczucia krzywdy, opuszczenia.  Kiedy inni nie rozumieją co nas boli i czemu nas boli, to co można zrobić? Można tylko i wyłącznie zrobić im to samo i mieć nadzieję, że zrozumieją i do tego elity III RP zmuszą nasze społeczeństwo. Wydaje się, że do połowy drogi są w stanie zrozumieć, że sugerowanie kolaboracji żydowskiej policji jest absurdalne. Nie potrafią jednak zdobyć się na odwagę i siłę, żeby zaprotestować także w przypadku kiedy atakuje się nas. Polaków. To jest właśnie najgroźniejsze dla nas jako społeczności. Nie radykalizm marginesu, tylko głupota i tchórzostwo elit, które roszczą sobie prawo do edukowania ciemnych mas. To głupota i tchórzostwo takich ludzi jak red. Leszczyński będzie rodzić zło. Brak reakcji na zło, jakim jest antypolonizm, rodzi po prostu zło jakim jest antysemityzm. Czy środowisko GW zrozumie lekcję jaką dała im redakcja Wiadomości 18 lutego? Zobaczymy, ale biorąc pod uwagę kto jest redaktorem naczelnym elit III RP to mam wątpliwości.


źródło: oko.press wpis red. Leszczyńskiego

Korekta obrazu? IPN

Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka