26 obserwujących
68 notek
233k odsłony
  2196   0

Pan Bóg przemówił do Adamka

Tomasz Adamek dostał znak od Najwyższego, że czas kończyć zabawę z boksem. Trudno było o sygnał wyraźniejszy niż ciężki nokaut z bardzo średnim pod względem umiejętności bokserem jakim jest Molina.

Bardzo przykre jest w tym wszystkim, że Adamek doczekał się ton chamskiego "hejtu", na który jako wielki mistrz naprawdę nie zasłużył. Adamek stoczył fantastyczne walki w wadze półciężkiej i junior ciężkiej (znakomicie oceniane przez światowych ekspertów m.in magazyn "The Ring") i kilka bardzo przyzwoitych walk w wadze ciężkiej. Miał pecha, że za czasów jego najlepszej formy, w wadze ciężkiej rządzili Kliczkowie, którym ze względu na warunki fizyczne i minimalną siłę ciosu (jak na wagę ciężką) nie mógł w żaden sposób zagrozić. Zdaniem wielu ekspertów dramatycznie złym pomysłem było też zatrudnienie nieudacznego trenera Rogera Bloodwortha, który w Adamku popsuł wszystko co dobre i nie nauczył go niczego wartościowego.

Na szczęście swoim hejterom Adamek może powiedzieć: "będę myślał o was przez całą drogę do banku", ponieważ na walkach w wadze ciężkiej zarobił tyle (i dobrze zainwestował), że starczy i jemu i jego dzieciom i dzieciom jego dzieci. A teraz powinien znaleźć sobie jakieś fajne hobby (może trzeba pogadać z Małyszem?).

W każdym razie ja spędziłem, oglądając walki Adamka, kilka ładnych, emocjonujących godzin i za to warto mu podziękować...

Jacek Piekara

ps. nawiasem mówiąc sądzę że Molina nie był najodpowiedniejszym rywalem na powrót do gry. To średni bokser, ale odporny i z piorunującym ciosem. Może na "przetarcie" trzeba było wybrać kogoś z kim pierwszy błąd nie byłby ostatnim...

pps. mam tylko nadzieję, że Adamek nigdy nie da się namówić na jakiś cyrk w rodzaju KSW, bo szkoda by go było.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale