0 obserwujących
11 notek
4202 odsłony
111 odsłon

Masochistyczne podsumowanie 2010 - Konkurs

Wykop Skomentuj

Przeglądając liczne podsumowania minionego roku zauważyłem dziwną i niepokojącą prawidłowość. Autor, niezależnie od przekonań politycznych, stwierdzał, że strona przeciwna nie zrobiła absolutnie nic dobrego a jej działania ograniczały się w najlepszym razie do czynności przypadkowych, choć zazwyczaj były to czyny szkodliwe, zdradzieckie a nawet przestępcze.„Oni” nigdy nie robią niczego dobrego. Podburzają, knują, szczują, obrażają, ograniczają wolność, sprzedają Polskę, plują jadem nienawiści itd.  My - nie, my jesteśmy inni, szlachetni, honorowi.

Czy rozumowanie takie może być słuszne? Oczywiście, że nie.

Wśród wielu uczynków nasz przeciwnik, nawet najgorszy, chociażby przypadkowo musiał zrobić jedną rzecz mądrą i chwalebną. Wynika to z czystej statystyki.

Chciałbym więc zaprosić blogerów Salonu do przezwyciężenia swych przyzwyczajeń i zaproponowania alternatywnego, nieco masochistycznego, podsumowania zeszłego roku.

Niech  fanatycy PISu poszukają mądrych działań rządu ( wersja hardocre w sprawie katastrofy smoleńskiej).

Niech zwolennicy PO napiszą, co pięknego powiedział Kaczyński.

Niech wielbiciele JKM poszukają liberalizmu w wypowiedziach PO i PIS.

Kiedy i gdzie GW napisała coś służącego Polsce – pytam czytelników Gazety Polskiej. Kiedy GP miała racje wg wyznawców Michnika?

Przejrzyjmy posty naszych najbardziej znienawidzonych blogerów i znajdźmy w nich jedno mądre zdanie!

 

Zadanie nie jest proste ale gra jest warta wysiłku. Zwyciezcą konkursu będzie strona, która w sposób niezłośliwy opisze więcej zalet przeciwnika.

Blogerzy do dzieła!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale