12 obserwujących
55 notek
52k odsłony
238 odsłon

W zielone gramy!

Wykop Skomentuj18

Po kolei.

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2019r. pisałem, że środowiska liberalne w Polsce planują rebranding oparty na samorządach oraz ruchach obywatelskich i ekologicznych [notka 1], [notka 2].

Zielony ład promowany przez zachodnich sąsiadów poprzez sowite dotacje z UE miał być obok samorządów jednym z motorów napędowych nowej liberalno-lewicowo-ekologicznej koalicji.

PIS najwyraźniej podczas ostatnich negocjacji o unijne pieniądze zadeklarował, że określona ich część powędruje na inwestycje, które forsują Niemcy związane z "Zielonym Ładem" [notka 3].

Ostatnia wrzutka PISu to moim zdaniem nie żadna fanaberia Prezesa tylko początek szerszego planu przełamywania monopolu liberalnej lewicy na ekologię.

W tym planie kluczową rolę odegrają też spółki SP. Zazieleni się Orlen z Lotosem, PGNiG, PGE, Tauron. Pójdą na to duże pieniądze wsparte dotacjami z UE. Tanie kredytowanie wkładu własnego będzie wspierał NBP.

Ta rewolucja powiązana będzie z energetyką, cyfryzacją, robotyzacją i transportem [notka 4].

Prawica przeprowadzi zielony innowacyjny rebranding. Włącznie ze zmianą pokoleniową we władzach partii [notka 5].

Wbrew powszechnej opinii uważam, że to dobry moment [notka 6].

Kolejnym etapem powinno być pokazanie zdolności koalicyjnych. Po pierwsze odpuszczą kilka najbardziej kontrowersyjnych zapisów w ustawie futrzarskiej (vacatio legis, ochrona własności prywatnej). Po drugie konsekwentnie twierdzę, że doczekamy się zmian w niektórych samorządach [notka 7]. Warmińsko-Mazurskie, Lubuskie, Mazowieckie - tam możliwe są zmiany.

Ale można też wierzyć w to, że to jednak fanaberia Prezesa, która rozwali dzieło jego życia. Niewykluczone.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka