Blog
Gra o media i sprawy publiczne
Janina Jankowska
Janina Jankowska Blog b. Przewodniczącej Rady Programowej TVP
80 obserwujących 310 notek 1333889 odsłon
Janina Jankowska, 17 października 2010 r.

Urodzinowe rozczarowanie

Marek Migalski - świetny analityk sceny politycznej. Rozumie mechanizmy, widzi przyczyny i przewiduje skutki, trafnie punktuje zalety i wady polskich polityków. Oprócz siebie.

Z wielką przykrością stwierdzam, że nadmiernie rozbudowane ego ( zjawisko powszechne) usytuowało się w fatalnym, dla polityka miejscu. W nadwrażliwości na niesprawiedliwą ocenę, czasem chamską krytykę.  Niestety, na to człowiek podejmujący się wykonywania zawodu polityka POWINIEN BYĆ PRZYGOTOWANY !

Jeśli wypowiadam tę myśl, to nie znaczy, że akceptuję trolli i omijanie wszelkich standardów, co się zdarza na Salonie24.  Odwrotnie, boleję nad  obecnościa tego śmiecia. Walcząc z tym wychodzę z założenia, że te przypadłości trzeba traktować jako powietrze (zepsute) i tym samym je unieważniać.

Marek Migalski czyni odwrotnie, nadaje im rangę, mówi o tym na urodzinach Salonu 24, a w dodatku przypisuje wszystkim tam obecnym tego rodzaju zachowania.

Drogi Panie Marku, nie wróżę kariery politycznej. Nie czuje Pan odbiorców. Można prowokować. Pierwszy akapit Pana wystąpienia był dobry, poruszył. Ale w następnym do "poruszonych"  należało już mówić  o sprawach, a nie o sobie.

Wierzę, że robi Pan dużo pożytecznych rzeczy w PE, czytałam Pana sprawozdanie. Konkrety. Za to dzięki, ale w spotkaniu z publicznością - klapa.

Nie mniej, z zainteresowaniem czekam na Pana teksty analityczne.  Wiem, że tu się nie zawiodę. Jednak dopóki reprezentuje Pan mnie w PE , także odgrywa ważną rolę w polityce wewnętrznej, bardzo serdecznie proszę przemyśleć jeszcze raz siebie i swój stosunek do ludzi, którym jako polityk Pan ma SŁUŻYĆ ! Trzeba lubić swoich wyborców, wogóle ludzi.

Odwołuję się do impoderabiliów a nie do zasad PR , choć w  Pana  wypadku te różne dziedziny gdzieś by się spotkały.

W dalszym ciągu liczę na Pana potencjał. Proszę unieść się wyżej. Nie atakuje Pan Jarosława Kaczyńskiego, to już sygnał klasy, którą, mam nadzieję, kiedyś Pan pokaże.

 

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ten blog jest miejscem debaty o mediach, które wpływają na nasze myślenie, ale nie tylko.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pisze pan: "Na zachodzie nikt nie wie poza nielicznymi wyjątkami , o żadnych działaniach...
  • Wątłe są pana dowody na rozpad PiS-u. Wymienił nie pan jako jeden z nich "Janina Jankowska,...
  • Rozumiem protest Władka Frasyniuka. Ustawa o zgromadzeniach cyklicznych jest skandaliczna....

Tematy w dziale