78 obserwujących
310 notek
1345k odsłon
  2438   0

Do europosła Pawła Kowala ws.tekstu ambasadora Crawforda

Drogi Europośle,

Czy  Pana zdaniem,  Polska nadmiernie " rezygnuje ze znacznej części swojej tożsamości i polityki zagranicznej na rzecz „Europy”?

Jeśli tak, to konkretnie w czym ?

Czy "silne wspieranie koncepcji  „Więcej Europy” przez Polskę – niedługo może zostać  zilustrowane podczas pierwszej prezydencji Polski w UE – oznacza raczej „Mniej Polski”.

Jak Pan ocenia przygotowanie i program polskiej prezydencji, czy oznacza ono "mniej Polski"?   

J"eśli Polska zdecyduje się przekazywać Unii Europejskiej coraz więcej zadań dyplomatycznych i  skoncentruje własną politykę narodową na Unii Europejskiej, to nie może się dziwić temu, że dla Waszyngtonu polska polityka zagraniczna staje się niewielką i niezrozumiałą częścią bałaganiarskiego brukselskiego konsensusu.? ""'

Co ma na myśli b.ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce? Jakie "zadania dyplomatyczne"jego zdaniem Polska winna realizować poza UE ? DlaczegoCharles Crawford zdecydował się napisać ten tekst ?

Byłabym niezmiernie wdzięczna, gdyby zechciał Pan z nami wszystkimi podzielić sie swoim doświadczeniem  z prac PE i odpowiedzieć na moje pytania.

Z wyrazami szacunku

P.S. Do dziwnych  interpretatorów powyższego: To jest tekst inspirujący europosła Pawła Kowala, którego niesłychanie cenię i uważam za jednego z najwybitniejszych  polityków młodego pokolenia, by napisał dobry, mocny tekst wykładający naszą politykę zagraniczną. Jakie są realne, aktualne wyzwania?  Przy tym ciekawy byłby dialog z tezami Charlesa Crawforda, bo wogóle wymiana poglądów to rzecz ważna. 

 

 

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale