70 obserwujących
346 notek
1112k odsłon
20072 odsłony

Kim jest Henryka Krzywonos? – koniec legendy.

Wykop Skomentuj472

Krzywonos Photo

Większość ludzi zapytana dzisiaj o to albo nie umiałaby nic powiedzieć albo odpowiedziałaby: „legenda Solidarności”. Niektórzy może by zapytali: „czy to ta, co niedawno z trybuny sejmowej wygrażała posłom Konstytucją?” Niektórzy skojarzyliby ją z pism kobiecych, że to przecież przyjaciółka Joli Kwaśniewskiej, a inni skojarzyliby może, że obrażając prostacko Jarosława Kaczyńskiego powołuje się na zmarłego Brata. Faktem jest że Platforma posługuje się nią dziś jako „ikoną Solidarności”.

Jest wiele niekwestionowanych legend „Solidarności”. Należy do nich bez wątpienia Andrzej Gwiazda – temu nie zaprzeczy nawet Lech Wałęsa, który generalnie lubi myśleć, że komunę to on obalił w zasadzie sam jeden. Otóż Andrzej Gwiazda zdecydował się przerwać milczenie na temat prawdziwych dokonań Henryki Krzywonos: z jego słów wynika, że cały znaczący okres działalności Krzywonos na rzecz „Solidarności” ograniczył się do jednego miesiąca, że wątpliwe jest czy było to rzeczywiście „na rzecz”, bo po miesiącu została wyrzucona z Prezydium MKZ Gdańsk, tak że nie zdążyła nawet zapisać się do NSZZ „Solidarność”. (Pełny wywiad: TUTAJ).

Zaczadzeni propagandą III RP zapewne zakwestionują słowa Andrzej Gwiazdy, mimo że według wszelkich źródeł jest on drugim po Wałęsie bohaterem powstania Solidarności. Może posłuchają więc samego Lecha, któremu zawsze tu i ówdzie wypsnie się coś bardziej prawdziwego „Krzywonos była bez mózgu. Nie miała pojęcia, co się dzieje” (źródło onet.pl)

Bezczelność spreparowanej legendy i ostatnie „występy” Henryki Krzywonos do tego stopnia oburzyły Andrzeja Gwiazdę, że wreszcie ujawnił coś, co do tej pory uważał za rzecz, którą należało pokrywać milczeniem: Henrykę Krzywonos usunięto z Prezydium MKZ za warcholstwo i kradzież pieniędzy. Nawet gdybym miał jakieś wątpliwości co do uczciwości i wiarygodności Andrzeja Gwiazdy, to zdumiałoby mnie logiczna zgodność tego faktu z dzisiejszą rolą Henryki K. 

Wykop Skomentuj472
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale