Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
60 obserwujących 295 notek 900759 odsłon
jan mak, 1 października 2017 r.

Jaki jest pożytek z mini-protestów KOD?

2263 43 0 A A A

Zapowiadane na niedzielę wielkie protesty KOD zdołały wyprowadzić na ulicę  kilka tysięcy ludzi w całym kraju. Według miary Grokiewicz-Walz to chyba nawet kilkanaście tysięcy, a według policji -- 1500. Czy rząd powinien się tym przejmować? Wziąwszy pod uwagę, że około 50 tysięcy pracowników UB i SB zostało dotkniętych wyrównaniem emerytur, i że samych pracowników sądów wraz z rodzinami jest kolejne kilkadziesiąt tysięcy, a wyborców PO i Nowoczesnej -- wszystkich którzy dobrze się mieli za III RP, a teraz czują się gorzej, i nie mogą tego wybaczyć, jest jednak kilka dobrych milionów -- to mamy do czynienia z formą kabaretu.

Słusznie powiedział poseł Sasin, że w krajach zachodu rządy ignorują nawet stutysięczne demonstracje, więc rząd PiS nie ma najmniejszych powodów, żeby brać pod uwagę w swojej reformie sądownictwa takie mini-protesty. 

Teraz czekamy na spontaniczne protesty zorganizowane oddolnie przez Platformę Obywatelską. Jeśli poza aktywem i pracownikami magistratu nie zwiozą do stolicy kilkaset tysięcy swoich zwolenników, to będzie znaczyć, że zwolennikom, tak naprawdę ta cała reforma dynda. A także, nowa forma demokracji, którą proponuje partia mająca przedstawicieli w parlamencie -- próba obalenia na ulicy i przy pomocy zagranicy demokratycznie wybranej władzy -- też się nie podoba. Bo po takim obaleniu -- to niby co miałoby być -- dyktatura ulicy? To chyba jednak rzadko komu przypadłoby do gustu.

W sumie to powinniśmy pokazać te mini-protesty w Polsce władzom Hiszpanii i Komisji UE jako materiał porównawczy do studiów nad demokracją. I taki może jest z tych mini-protestów pożytek.

Opublikowano: 01.10.2017 22:50. Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 23:15.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @TAmstern to proszę zajrzeć na początek do amerykańskiej wikipedii, i na strony Encyklopedi...
  • @Amstern Pisze Pan tak jakby wszystko wiedział z pierwszej ręki i prowadził gdzieś podobną...
  • @Ryszard Korr Powinien Pan czytać jakieś prostsze teksty. Bo tej notki Pan nie zrozumiał. Zbyt...

Tematy w dziale Polityka