68 obserwujących
373 notki
1215k odsłon
2114 odsłon

Wszystkich Świętych i bycie lewicowcem

Wykop Skomentuj73

Na facebookowym profilu Polish Youth Association Patriae Fidelis udostępniony został spot Stefana Tompsona, o tym jak w Polsce obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Spot wyraża dumę autora z tego, że święto to obchodzone jest w Polsce w sposób szczególny, inny niż na całym świecie, sięgający do naszych zamierzchłych tradycji. Warto obejrzeć i podzielić się z anglojęzycznymi przyjaciółmi: https://www.facebook.com/PatriaeFidelis/videos/557137655048599/

Zawarta jest w nim duma z tego, że jesteśmy inni, że się czymś wyróżniamy, czymś co można podziwiać i szanować.  

Ta postawa jest dokładnie odwrotna niż postawy polskiej lewicy liberalnej, która nie chce być inna: chce być taka jak wszyscy ludzie na Zachodzie, chce się zlać z resztą, wtopić w tłum, ukryć swoje pochodzenie, wyprzeć się własnych tradycji. 

To jest mechanizm typowy dla większości nastolatków, którzy chcą być tacy jak inni koledzy i nie chcą się wyróżniać. Nastolatków można zrozumieć. W wieku dojrzalszym to jest infantylizm. 

Znane jest powiedzenie, że kto za młodu nie był lewicowcem, ten na starość będzie sukinsynem, ale kto na starość lewicowcem pozostał, ten jest po prostu głupi. Przypisywane jest ono w różnych wersjach różnym mężom stanu. 

Ta ludowa prawda ma oczywiście charakter statystyczny — można wskazać wiele wyjątków od tej zasady. Ale generalnie trafnie wskazuje ona na infantylny charakter lewicowych ideologii i mechanizm dopasowywania się do tłumu dominujący dziś w lewicowo-liberalnych elitach. 

Wykop Skomentuj73
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura