198 obserwujących
71 notek
298k odsłon
  345   0

Cywilizacja białego człowieka i Historia II Wojny . Czy katom i

W niezliczonej ilości komentarzy i tekstów jakie pojawiły się w reakcji na wypowiedź posła Artura Górskiego w którym użył  sformułowanie - wybór Obamy oznacza koniec cywilizacji białego człowieka, nie słyszałem głosu  czarnoskórego komentatora. Postanowiliśmy więc zapytać Mamadou Dioufa - Polaka pochodzącego z Afryki jak odebrał to wystąpienie. Dziś w Warto Rozmawiać siądzie naprzeciwko Artura Górskiego no i pewnie będzie ciekawie.

W drugiej części programu zapytamy Pawła Machcewicza (od niedawna dyrektora Muzeum II Wojny Światowej),  jak ma wyglądać to muzeum?

 Czy będzie ono realizacja polityki historycznej w wersji zaproponowanej przez Donalda Tuska.

Przypomnę, że rok temu  premier w wywiadzie dla FAZ powiedział: „Nad projektem muzeum powinni pracować Niemcy, Polacy i nie tylko – wszyscy razem powinniśmy. W tak dużym muzeum znajdzie się miejsce na przedstawienie przymusu przesiedleńczego - w „stanowczym” i odpowiednim kontekście. Wszystkie wymiary tej wojennej tragedii będą tutaj prezentowane. Może powinniśmy „przez ten projekt” zakończyć haniebne i niekończące się kłótnie na temat wygnań. (…)Do pracy nad projektem” powinni włączyć się też Rosjanie i Izraelici”

Trochę auto-promo ale myślę że salon24 mi to wybaczy bo tematy ważne.

 

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale