1 obserwujący
30 notek
12k odsłon
  333   1

Dobrze tak Ukraińcom!

Każda wojna jest tragedią, zwłaszcza dla napadniętych, i to im należy współczuć i pomagać choćbyśmy uważali, że odbierają słuszną nauczkę i karę za swoją głupotę!

Zastanawia mnie skąd naraz wśród wielu fejsbukowiczów taka „chrześcijańska” nienawiść do Ukrainy i Ukraińców? Tak wiem, wyrządzili Polakom wiele krzywd. Ale przecież mniej więcej w tych samych czasach krzywdy Polakom wyrządzili Niemcy, Rosjanie, Amerykanie, Anglicy i Żydzi. Czy oni przeprosili i zadośćuczynili za swoje zbrodnie i haniebne czyny wobec Polski i Polaków? Im już po chrześcijańsku wszystko wybaczyliśmy?

Część podnosi to, że Ukraińcy nie zasługują na swoje państwo, bo mają u siebie bałagan, a rządzący Ukrainą to polityczni wichrzyciele i marionetki okradające obywateli, którzy nawet nie zadbali o bezpieczeństwo  ukraińskiego państwa. My zaś, Polacy zasługujemy na swoje państwo, bo jesteśmy lepsi. Zastanówcie się, kto Polakami rządzi od co najmniej 300 lat? Komu naprawdę podlegają rządzący nami obecnie (i wcześniej) politycy. Czy oni od lat dbali o to, aby Polska miała dobrze uzbrojoną armię i przygotowanych do wojny obywateli? Dla ułatwienia podaję w komentarzu link do mojego artykułu sprzed kilku lat.

Każda wojna jest tragedią, zwłaszcza dla napadniętych, i to im należy współczuć i pomagać choćbyśmy uważali, że odbierają słuszną nauczkę i karę za swoją głupotę! Zastanówcie się, czy aby swoimi wypowiedziami nie usprawiedliwiacie i nie popieracie działań agresora? Pomyślcie też, czy czasem nie jest on tylko wasalem kogoś znacznie odeń większego, kto stoi za jego plecami i akceptuje to co on robi? Zastanówcie się nad swoimi czynami.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale