0 obserwujących
15 notek
9470 odsłon
493 odsłony

Republika deweloperów - nowe rozdanie

Wykop Skomentuj5

Walizka z pieniędzmi, darowizny rodziny, problemy z liczeniem mieszkań - takie i inne teksty mogliśmy zobaczyć w prasie oraz Internecie, na długo przed lub w trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej śp. Pawła Adamowicza.

Nie oszczędził go nawet partyjny kolega, nazywając Gdańsk “republiką deweloperów” - nie jest tajemnicą, że w Gdańsku deweloperzy robią świetne interesy, budując dużo, i zarabiając duże pieniądze, ponieważ ceny mieszkań w Trójmieście są jednymi z najwyższych w Polsce.

Jednocześnie prezydent miasta nie widział problemu w tym, że będąc na wysokim stanowisku posiada akcje jednej z takich firm. Tłumaczył wtedy “że nie ma konfliktu interesów”.

Ale czasy się zmieniły, miastem rządzi Aleksandra Dulkiewicz.

Choć wielu anonimowych komentatorów prześciga się w domysłach, ile mieszkań będzie posiadała na koniec kadencji - na razie ma tylko jedno, a właściwie - pół mieszkania. Ma ½ udziałów w mieszkaniu o metrażu 63m2, o wartości około 300.000zł.

Zwykli mieszkańcy wiedzą jednak swoje.

Deweloperzy? Znajomi królika.

Pożar? Będzie nowe osiedle.

Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego? Będą wieżowce!

I nie sposób się z nimi nie zgodzić, a dlaczego?

Otóż, pod koniec lutego, w hali sportowej na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się targi mieszkaniowe. Wystawcy (deweloperzy) będą zachwalać swoje inwestycje, potencjalni klienci mogą zapoznać się z szeroką ofertą rynku. Nic szczególnego, prawda?

Otóż, nie tym razem.

Tej edycji targów swojego Patronatu Honorowego udzieliła sama Prezydentka Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Strzał w stopę? Mało powiedziane. Ktoś wpadł na świetny pomysł własnoręcznego dostarczenia amunicji politycznym rywalom.

Konkurenci - określający się jako dbający o uboższych, dostali właśnie prezent w postaci zdjęcia citylighta, gdzie (w domyśle) urzędujący prezydent staje po stronie wielkich korporacji.


Janusz Ch.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka