4 obserwujących
58 notek
17k odsłon
  498   1

Pierwszy efekt antyszczepionkowej szczujni


Zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Lublinie "najważniejszymi elementami różnicującymi przewidziane w pkt 1 § 1 art. 165 KK postacie sprawcze: "zagrożenia epidemiologicznego" i "szerzenia choroby zakaźnej", sprowadzające niebezpieczeństwo dla dóbr chronionych tym przepisem, są: po pierwsze – rodzaj zachorowań grożących ludziom, które w przypadku epidemii dotyczyć mogą także innych chorób niż tylko zakaźnych, ale wywołanych np. skażeniami fizycznymi lub chemicznymi, po drugie – rozległość terytorialna zasięgu potencjalnego zagrożenia chorobami, który w przypadku epidemii jest znacznie większy, i po trzecie – narastanie niebezpieczeństwa w czasie – od fazy zagrożenia rozprzestrzenianiem się choroby epidemicznej, do fazy wywołania choroby zakaźnej, jako zarzewia dalszego szerzenia się tej choroby. Elementy te nie tylko różnicują dwojakie postacie popełnienia omawianego przestępstwa, ale decydują też o skali niebezpieczeństwa dla chronionych dóbr, a w rezultacie o stopniu szkodliwości społecznej tego, skądinąd groźnego przestępstwa" (wyr. SA w Lublinie z 14.3.2005 r., II AKa 51/05, OSA 2007, Nr 5, poz. 22, s. 25).

Nie powinno budzić wątpliwości, że nachalne i to za pomocą środków masowego przekazu!, agitowanie przeciw szczepieniom, ba, przedstawianie szczepionek jako narzędzia ludobójczego, winno być traktowane jako przestępstwo przeciw życiu i zdrowiu.

Cyniczna manipulacja, próba rozwalenia struktur Państwa, apelowanie do najniższych instynktów ludzkich oraz nawoływanie do stosowania siły fizycznej (zabójstwa czy tylko ciężkiego pobicia) nie może pozostawać dłużej bezkarne.

Bezkarni nie mogą pozostawać również admini portali, gdzie tego typu teksty ukazują się odpowiednio promowane.

To już nie jest wolność słowa i głoszonych poglądów, ale jawna działalność przeciwko zdrowiu i życiu obywateli RP.

Brak reakcji osób zarządzających portalami i dopuszczanie, by treści tego typu ujawniały się w internecie stanowi współsprawstwo.

Powinni odpowiadać zatem w tych samych granicach, co bezpośredni sprawcy.

I nie należy przejmować się ewentualnymi okrzykami kilku nawiedzonych konfederatów. Tym bardziej nie powinien wpływać na decyzje prokuratur także Sputnik i inne polskojęzyczne gadzinówki.

Trzeba bowiem pamiętać, że słowo, beztrosko wypowiadane z nadzieja, że zwiększa w ten sposób tzw. klikalność, w tej konkretnej sprawie waży tyle, co życie człowieka.


__________________________________
* w oryginale brzmiało ciut inaczej: - Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów.Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale