0 obserwujących
42 notki
48k odsłon
964 odsłony

Fotoradary: Zainteresowanym i Prezesowi NIK-u pod rozwagę

Wykop Skomentuj11

Przypomnę, iż w czasie kiedy pełniłem funkcję ministra transportu ,JEDYNYM KRYTERIUM lokalizacji masztów na fotoradary były MIEJSCA w których doszło do tragicznych wypadków w których były OFIARY ŚMIERTELNE, a ich PRZYCZYNĄ znaczne przekroczenie prędkości przez uczestników ruchu( np. na najdłuższej liczącej prawie 800km. drodze krajowej nr.8 - zlokalizowano 64 takie miejsca).ISTOTĄ zaś myślenia w tej materii było, szereg działań INŻYNIERYJNYCH i towarzyszących temu nakładów finansowych poprawiających bezpieczeństwo ruchu.

Dla przypomnienia - na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zespół pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej i Politechniki Gdańskiej przygotował w 2007r. pracę pt.: "System lokalizacji fotoradarów na sieci dróg krajowych w celu uzyskania maksymalnej redukcji liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych"

 

Autorzy :

dr hab. Stanisław Gaca- kierownik projektu

prof. dr hab. Marian Tracz

dr hab. Tadeusz Rotter

dr inż. Kazimierz Jamroz

dr inż. Stanisław Gondek

Nie wspomnę, o tym iż mam uzasadnione wątpliwości czy dzisiaj Inspekcja Transportu Drogowego(największy w Polsce zakład fotograficzny rządu) korzysta również z kluczowego ewidencji miejsc tragicznych wypadków policyjnej bazy systemu SEWIK( system ewidencji wypadków i kierowców)....?

Wnioski NIK-u mogą być ciekawe.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale