39 obserwujących
1835 notek
2447k odsłon
1863 odsłony

Mój hołd dla Balcerowicza

fot. Kancelaria Sejmu RP
fot. Kancelaria Sejmu RP
Wykop Skomentuj204

Dziś, jeśli mamy kłopoty z ledwo wiążącym koniec z końcem ZUSem i z niewydolną służbą zdrowia, to mamy te kłopoty dlatego, że Leszka Balcerowicza i jego pomysłów było w polskiej polityce nie za dużo, ale za mało.

1 stycznia minęło 30 lat od wprowadzenia reform rynkowych Leszka Balcerowicza. Leszka Balcerowicza, którego dziś krytykuje i PiS i nowa lewica. 

W związku z tym chcę tylko napisać – i dać świadectwo prawdzie – że to Leszek Balcerowicz, a nie PiS, jest prawdziwym ojcem dzisiejszego gospodarczego sukcesu Polski. 

Że PiS tego sukcesu nie tylko nie pomnaża, albo go po prostu marnuje. I że dziś, jeśli mamy kłopoty z ledwo wiążącym koniec z końcem ZUSem i z niewydolną służbą zdrowia, to mamy te kłopoty dlatego, że Leszka Balcerowicza i jego pomysłów było w polskiej polityce nie za dużo, ale za mało.

Że jeśli moglibyśmy się rozwijać jeszcze szybciej to właśnie z tego powodu tak nie jest, że choćby prezydent Kwaśniewski – przy końcu rządów AWS – zawetował radykalną obniżkę podatków, którą proponował Leszek Balcerowicz. 

Wiem, dziś obrona Balcerowicza nie jest czymś popularnym. I właśnie dlatego – będąc wiernym prawdzie historycznej – trzeba go bronić. Jako ojca gospodarczego sukcesu Polski ostatniego XXX-lecia. Dziękuję panie profesorze!

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

Wykop Skomentuj204
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka