53 obserwujących
2021 notek
2757k odsłon
  1074   0

Wniosek o samorozwiązanie Sejmu zamiast wiecu. Chodźcie z nami!

Zjazd wyborczy wielkopolskiego PSL. Poznań, 9 października 2021.
Zjazd wyborczy wielkopolskiego PSL. Poznań, 9 października 2021.

Orzeczenie TK w sprawie stosowania unijnego prawa w Polsce to kolejny krok do Polexitu. Niezaplanowanego. Jak u premiera Camerona. Zdecydowana większość Polaków jest pro unijna. Nie chce Unii opuszczać. 

Zgadzam się z Donaldem Tuskiem. Ich trzeba wspólnie zatrzymać. Tylko, że my - także Donald Tusk - jesteśmy politykami. I pierwszym obowiązkiem polityka jest nie zwoływanie ulicznych wieców, a przeciwdziałanie temu metodami politycznymi. Jakie to metody? Debata parlamentarna, wnioski o odwołanie ministrów, interpelacje, wnioski polityczne. 

I my - jako politycy PSL - Koalicji Polskiej uważamy, że wiecowanie to zły pomysł. My mamy obowiązek używać narzędzi politycznych. I ich użyjemy. W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Zatrzymajmy PiS kartką wyborczą. Zatrzymajmy Polexit kartką wyborczą. Tego chce zdecydowana większość Polaków, więc jak najszybciej dajmy im taką większość parlamentarną. To jest istota propozycji Władysława Kosiniaka - Kamysza, złożonej dziś w Poznaniu. 

Do pro unijnych Polaków i pro unijnej opozycji mówimy: Chodźcie z nami!


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka