fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski
Jan Filip Libicki Jan Filip Libicki
574
BLOG

Spokojnie. Jest jeszcze Kaczyński z Macierewiczem

Jan Filip Libicki Jan Filip Libicki Polityka Obserwuj notkę 16

 Teraz - kiedy wyborcy i posłowie PiSu zaczynają mieć poważne nadzieje na dojście do władzy - Ci panowie na pewno coś wymyślą. Od jednego albo drugiego usłyszymy zaraz stosowne rewelacje.

 
Dzisiejszy ranek pod znakiem sensacji. Media informują, że sondażowa przewaga PO nad PiSem wynosi tylko 2 procent (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11617470,PO_traci_poparcie__a_PiS_stoi_w_miejscu__Obie_partie.html?lokale=poznan). Jestem jeszcze w pokoju hotelowym, ale jestem pewien, że ta informacja szczerze zaniepokoi wielu posłów Platformy. Zaniepokoi także naszych wyborców.
 
Niniejszym spieszę więc z uspokojeniem. Nie trzeba obawiać się na zapas. Nawet jeśli sondaż ten pokazuje jakąś tendencję, to mamy przecież niezawodnych sojuszników. Sojuszników zdefiniowanych już jakiś czas temu, przez znanych prawicowych dziennikarzy, Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego. To właśnie oni zdefiniowali swego czasu pewne prawo, które nazwali swoimi nazwiskami. Owo pierwsze prawo Mazurka i Zalewskiego  mówi mianowicie, że jeśli PiSowi zaczynają rosnąć sondaże, to natychmiast Jarosław Kaczyński dopuszcza się wystąpień, które powodują ich spadek.
 
Drogie koleżanki i koledzy! Bądźmy więc spokojni! Nie ma się co przejmować. Spokojnie. Jest jeszcze Jarosław Kaczyński z Antonim Macierewiczem. To właśnie jest ten czas. Ich czas. Teraz - kiedy wyborcy i posłowie PiSu zaczynają mieć poważne nadzieje na dojście do władzy - Ci panowie na pewno coś wymyślą. Od jednego albo drugiego usłyszymy zaraz stosowne rewelacje. A to na przykład, że przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso jest rosyjskim agentem. A to na przykład, że w smoleński „zamach” zaangażowane były niemieckie służby. Podobnych wariantów jest wiele. I na pewno obaj ci panowie znajdą coś, co wszystkich nas zaskoczy. Bądźmy więc spokojni. Na   Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza zawsze możemy liczyć.
 
 
Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
 
 
Bezpieczny internet dla dzieci: www.jo-ki.com
 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka