34 obserwujących
1746 notek
2270k odsłon
830 odsłon

Chcą Boga na Marszu Niepodległości. Czy poddadzą segregacji czarnego papieża?

kardynał Robert Sarah, Poznań, kościół św. Rocha, 23.9.2017.
kardynał Robert Sarah, Poznań, kościół św. Rocha, 23.9.2017.
Wykop Skomentuj26

On także może kiedyś być kolejnym papieżem. Papieżem, któremu organizatorzy Marszu Niepodległości sami siebie nazywający katolikami, by być w zgodzie z tym twierdzeniem będą wtedy winni miłość i posłuszeństwo. Czy wtedy, gdyby kardynał Sarah został papieżem też jako katolicy chcący Boga będą wzywali do segregacji rasowej?

Organizatorzy Marszu Niepodległości, wzięli sobie w tym roku za jego główne hasło słowa My chcemy Boga. I pod tym hasłem odbyli swój Marsz. Marsz, który pełen był akcentów rasistowskich, a którego puentą była wypowiedź rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, de facto nawołującego do segregacji rasowej.

Otóż biorąc pod uwagę to hasło i te nawoływania, trzeba powiedzieć że organizatorzy tego Marszu są albo skrajnie cyniczni, albo są skrajnymi ignorantami. Rozumiem bowiem, że hasło to obrali uważając samych siebie za katolików. Nie słyszałem bowiem aby wśród organizatorów były jakieś podmioty skupiające przedstawicieli innych wyznań. A skoro tak, skoro sami siebie uważają za katolików to znają także ten cytat z listu do Galatów, którego nie sposób ominąć: „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.” (Ga 3,28).

Skoro sami siebie uważają za katolików, to muszę uznawać również że każdemu papieżowi, jaką głowie Kościoła do którego przynależą, należy się miłość i posłuszeństwo. Powyżej tego wpisu znajduje się zdjęcie kardynała Roberta Saraha, papieskiego ministra ds. liturgii, Afrykańczyka pochodzącego z Gwinei (zdjęcie zrobione 23 września 2017 roku w poznańskim kościele świętego Rocha). On także może kiedyś być kolejnym papieżem. Papieżem, któremu organizatorzy Marszu Niepodległości sami siebie nazywający katolikami, by być w zgodzie z tym twierdzeniem będą wtedy winni miłość i posłuszeństwo. Czy wtedy, gdyby kardynał Sarah został papieżem też jako katolicy chcący Boga będą wzywali do segregacji rasowej?

No to powtórzymy jeszcze raz. Jeśli chcą Boga to powinni znać swoją wiarę. A w takim razie popisali się wczoraj skrajne ignorancją. Albo zwykłą podłością

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka