Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
26 obserwujących 1666 notek 2133003 odsłony
Jan Filip Libicki, 13 listopada 2017 r.

Chcą Boga na Marszu Niepodległości. Czy poddadzą segregacji czarnego papieża?

830 26 1 A A A
kardynał Robert Sarah, Poznań, kościół św. Rocha, 23.9.2017.
kardynał Robert Sarah, Poznań, kościół św. Rocha, 23.9.2017.

On także może kiedyś być kolejnym papieżem. Papieżem, któremu organizatorzy Marszu Niepodległości sami siebie nazywający katolikami, by być w zgodzie z tym twierdzeniem będą wtedy winni miłość i posłuszeństwo. Czy wtedy, gdyby kardynał Sarah został papieżem też jako katolicy chcący Boga będą wzywali do segregacji rasowej?

Organizatorzy Marszu Niepodległości, wzięli sobie w tym roku za jego główne hasło słowa My chcemy Boga. I pod tym hasłem odbyli swój Marsz. Marsz, który pełen był akcentów rasistowskich, a którego puentą była wypowiedź rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, de facto nawołującego do segregacji rasowej.

Otóż biorąc pod uwagę to hasło i te nawoływania, trzeba powiedzieć że organizatorzy tego Marszu są albo skrajnie cyniczni, albo są skrajnymi ignorantami. Rozumiem bowiem, że hasło to obrali uważając samych siebie za katolików. Nie słyszałem bowiem aby wśród organizatorów były jakieś podmioty skupiające przedstawicieli innych wyznań. A skoro tak, skoro sami siebie uważają za katolików to znają także ten cytat z listu do Galatów, którego nie sposób ominąć: „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.” (Ga 3,28).

Skoro sami siebie uważają za katolików, to muszę uznawać również że każdemu papieżowi, jaką głowie Kościoła do którego przynależą, należy się miłość i posłuszeństwo. Powyżej tego wpisu znajduje się zdjęcie kardynała Roberta Saraha, papieskiego ministra ds. liturgii, Afrykańczyka pochodzącego z Gwinei (zdjęcie zrobione 23 września 2017 roku w poznańskim kościele świętego Rocha). On także może kiedyś być kolejnym papieżem. Papieżem, któremu organizatorzy Marszu Niepodległości sami siebie nazywający katolikami, by być w zgodzie z tym twierdzeniem będą wtedy winni miłość i posłuszeństwo. Czy wtedy, gdyby kardynał Sarah został papieżem też jako katolicy chcący Boga będą wzywali do segregacji rasowej?

No to powtórzymy jeszcze raz. Jeśli chcą Boga to powinni znać swoją wiarę. A w takim razie popisali się wczoraj skrajne ignorancją. Albo zwykłą podłością

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka