34 obserwujących
1746 notek
2270k odsłon
2867 odsłon

A mnie nie jest żal Beaty Szydło...

fot. Senat RP/M. Józefaciuk
fot. Senat RP/M. Józefaciuk
Wykop Skomentuj23

Będąc od 12 lat posłem wielokrotnie widziała jak Jarosław Kaczyński bezlitośnie upokarzał innych. Nie przeszkadzało jej to. Dziś po prostu przyszła na nią zwyczajna kolej...

Dziś rano, w Brukseli, przejrzałem sobie poranny serwis portalu 300polityka. I to co mnie w nim uderzyło, to powszechne współczucie dla Beaty Szydło. Współczucie wywołane tym, że w tej chwili już otwarcia i publicznie, prezes Kaczyński ją upokarza. Zdziwiły mnie te głosy. Bo mnie Beaty Szydło ani trochę nie jest żal. Zupełnie jej nie współczuję. Dlaczego?

Otóż dlatego, że w stosunku do niej Jarosław Kaczyński nie robi naprawdę niczego nadzwyczajnego. Stosuje po prostu wobec niej swoją standardową metodę zarządzania partią. Metodę zarządzania nią poprzez upokarzanie wszystkich jej członków. Nie będę tutaj przytaczać przykładów po nazwisku, jak testował lojalność swoich posłów, karząc im głosować, zamiast brać udział w pogrzebie własnych rodziców. Nie będę tutaj cytował przykładów posłów, o których rodzicach mówił, że swego czasu prowadzili meliny, a wszystko po to, żeby sprawdzić ich wytrzymałość. Żeby sprawdzić czy dadzą się upodlić. Ostatnim tego przykładem, było wyrzucenie z list wyborczych Marcina Mastalerka – prawej ręki Joachima Brudzińskiego, żeby przetestować jego lojalność. Wszystko wskazuje na to, że test na upokarzanie lojalny Jojo zdał. Ze zdaniem tego samego testu kłopoty ma dziś Andrzej Duda. Jeszcze raz powtarzam, to jest dla Jarosława Kaczyńskiego działanie standardowe. Jak dla innych oddychanie.

To są metody tego opiewanego przez prawicowych publicystów Człowieka Wolności. Tego męża stanu. Możecie sobie tak gadać, bo póki co to upokorzenie nie dotyka was. A jeśli nigdy nie dotknie to tylko dlatego, że prezes jest już w słusznym wieku. Gdyby był o 20 lat młodszy, to z pewnością dobrałby się i do skóry autorom laudacji na swój temat.

Tak więc nie żałuję Beaty Szydło. Będąc od 12 lat posłem wielokrotnie widziała jak Jarosław Kaczyński bezlitośnie upokarzał innych. Nie przeszkadzało jej to. Dziś po prostu przyszła na nią zwyczajna kolej...

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka