Blog
Józef Brynkus
Józef Brynkus
Józef Brynkus profesor akademicki, polityk
1 obserwujący 99 notek 118813 odsłon
Józef Brynkus, 5 maja 2017 r.

Jak wyglądała organizacja lotu do Smoleńska 10.04.2010 roku?

2300 250 3 A A A

Zwróciłem się do MSZ i MON z interpelacją poselską. Proszę oba resorty o wyjaśnienia oraz odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji lotu na uroczystości 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, na które udawała się delegacja na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lechem Kaczyńskim.

Klucz do rozwiązania tragedii smoleńskiej leży w Polsce. Mam nadzieję, że odpowiedzi na pytania zawarte w interpelacji pozwolą na przybliżenie nas do prawdy o tym jak doszło do tego, że zginął Prezydent RP prof. Lech Kaczyński z małżonką i cała 94 osobowa delegacja. Wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej to Polska Racja Stanu.

Pytania do MSZ i MON:

  1. Czy Tupolew był sprawdzany pirotechnicznie przed lotem? Jeśli tak, to kto dokonał sprawdzeń i czy jest raport z tej czynności oraz kto go podpisał?
  2. Czy w MSZ Rzeczypospolitej Polskiej lub w ambasadzie RP w Moskwie są kopie not dyplomatycznych wysyłanych do MSZ Federacji Rosyjskiej i otrzymywanych z rosyjskiego MSZ w sprawie wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?
  3. Kogo strony: polska i rosyjska wyznaczyły personalnie odpowiedzialnymi za przygotowanie wizyty?
  4. Jaka jest treść notatki służbowej dyrektora protokołu Mariusza Kazany sporządzonej po wizycie studyjnej w Smoleńsku?
  5. Kto został zapoznany z tą notatką?
  6. Kto wchodził w skład tej wizyty i czy zostały sporządzone oddzielne notatki przez członków tej delegacji delegowanych przez inne niż MSZ instytucje państwowe?
  7. Czy prawdą jest, iż jeden z wysokich urzędników kancelarii Prezydenta RP przyjechał do Smoleńska prosto z Moskwy? Jeśli tak, to czy wizyta w Moskwie była prywatna czy służbowa?
  8. Jaki jest dokładny czas wyłączenia się telefonów komórkowych członków delegacji?

dr hab. prof. UP Józef  Brynkus
Poseł na Sejm RP, Kukiz’15

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @HOSTOJA Dokładnie ten sam wojujący ateista...

Tematy w dziale Polityka