16 obserwujących
515 notek
185k odsłon
  463   0

Pojedynek profesorów

 W Polsce mamy upały a atmosferę podgrzewają jeszcze profesorowie. Jak tak dalej pójdzie to globalne ocieplenie stanie się faktem.

W sprawie rzekomej czystki politycznej w składzieSpołecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa  ostro wypowiadają się krakowscy profesorowie – prof. F.Ziejka szef SKOZKu i prof. Legutko

Prof. Ziejka zarzucił prof. Legutce kłamstwo w sprawie ustalania składu, w którym nie znalazło się 12 starych członków. Dodając :”Wygląda na to, że raz jeszcze w tym wypadku sprawdza się zasada, iż wraz z chwilą przejścia z uczelni do polityki ludzie często zapominają o kanonach Akademickiego Kodeksu Etycznego” 

Natomiast prof. Legutko na konferencji prasowej w czwartek w Krakowie powiedział:   

Oświadczenie pana prof. Ziejki jest oświadczeniem kłamliwym. Używam tego słowa w dużym wzburzeniu, z wielką przykrością, a nawet bólem. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, że dla mnie pan prof. Ziejka stracił właściwości honorowe.

No cóż, pojedynku na szable czy pistolety nie należy się spodziewać, tym bardziej że żyjemy w czasach gdy wielu traci właściwości honorowe. Można rzucić rękawice i spotkać się z reakcją- A gdzie druga ?  

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale