kalkus kalkus
441
BLOG

Drugi obieg ma informatorów w niebie

kalkus kalkus Polityka Obserwuj notkę 2

Kanonizacja Jana Pawła II zbliża się wielkimi krokami. Można było się spodziewać, że przy tej okazji różne środowiska w takim czy innym stopniu będą się starały wzbić na tym wydarzeniu jakiś kapitał. Na przykład taki obóz patriotyczny postanowił, nie pierwszy raz zresztą, użyć krzyża jako pałki do okładania swych politycznych przeciwników. Co ciekawe, kanonizacja sprzyja zgodzie i tak oto oba fronty drugiego obiegu, które na co dzień walczą zaciekle o każdą złotówkę samodzielnie myślących, prawdziwych Polaków, jednym głosem i zdecydowanie powołują się na swoje wiarygodne źródła… z zaświatów. Drudzy najsławniejsi w polskiej polityce bracia w swym sieciowym periodyku stawiają dosadną tezę, iż Papież Polak byłby wściekły na III RP. Z kolei Gazeta Polska również uderzając w ton kanonizacyjny zapewnia nas, że ten Papież nie bałby się smoleńskiego krzyża.

 

Wszyscy myślący niezależnie i niepokornie z pewnością przyznają, że oznaką przytaczanej wściekłości i braku strachu przez Smoleńskiem byłoby zapewne pełne poparcie dla alternatywnej wizji Rzeczpospolitej w wydaniu Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Bo to, że Jan Paweł II zagłosowałby na PiS jest oczywiste jak sama oczywistość.

kalkus
O mnie kalkus

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Polityka