32 obserwujących
1405 notek
1311k odsłon
  2362   0

Koalicyjne śmieci dają do pieca, ale śmierdzą, jak diabli

Tak, na tych kilkunastu, może nawet kilku osobach tzw. koalicjantów PIS "wisi" parlamentarna większość, a co za tym idzie, skuteczność rządzenia. Ale mogą na nich zawisnąć także rządzący. Jak te liście.  

To, co dzisiaj zrobił Gliński, jest moim zdaniem dużo gorsze od tego, co niektórzy przewidywali, lub niektórym się wydawało, że zrobi 9 lat temu Andrzej Lepper. A czego, dzięki do dziś niejasnej kombinacji głupoty oraz personalnych koneksji, jednak uniknął. 

Gliński bowiem niczego nie uniknął, tylko po prostu złożył - i to nie wiem na jakiej podstawie w imieniu całego rządu - deklarację poddaństwa wobec skorumpowanego do szpiku kości, okołorządowego, fundacyjnego środowiska, w którym działa także jego rodzina.

Nieważne przy tym, czy rodzina jest w owej korupcji umoczona, czy tylko przechodziła obok z tragarzami i wyniosła z tego ciekawe doświadczenie. Bo tragarze, aby wynieść na śmieci cały, tak pracowicie budowany imydż PIS w roli sztandaru praworządności i nieskorumpowania, już wyruszyli z wysypiska.

Coraz bezczelniejsi Gowin, Gliński, no i przede wszystkim Morawiecki, który regularnie daje popisy w rodzaju - "Wiecie, ten PIS w kampanii coś tam obiecywał, ale teraz trzeba już na poważnie - dogadzamy pracodawcom i zagranicy, a łoimy dupę pracobiorcom", czyli Balcerowicz po liftingu. Ostatni bełkot na temat kwoty wolnej od podatku, którą praktycznie chce po prostu wszystkim zabrać, to już nawet nie Balcerowicz, ani PO, tylko Korea Północna.

A dopiero po potężnej awanturze wewnątrz rządu, a może i w ramach PIS, trochę tę, wykrzywioną w trumfalnym szyderstwie (zobaczcie frajerzy, jak mnie Prezes kocha) gębę UW i PO, pudruje. Tylko na ile tego talku starczy?

Ludzie, czy wyście w tej atmosferze ciastek na koronkowej pupie i komfortowego debilizmu opozycji już kompletnie poszaleli? Nie ma dla was alternatywy, więc zrobicie z nami to, co Nabokov zrobił z lubą Nel naszego Henryka?

Tylko w waszych, demencyjnych fantazjach.

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale