Blog
impertynator
karlin
32 obserwujących 1405 notek 1302545 odsłon
karlin, 27 listopada 2016 r.

Szatan płacze siarczyście

Kiedy nie tak dawno na Kubę zawitali podstarzali wysłannicy Jego Szatańskiej Mości, a w Białym Domu uchylono piekielne rygle do drukarni cyrografów finansowej zagłady, na wyspie jak wulkan gorącej piekło zaczęło zamarzać. Jak Kuba mamonie, tak mamona Kubie.

Fidel Castro opuścił rozmiłowanych w nim niewolników praktycznie już lata temu. Nikt jednak nie ma złudzeń, że oni, nawet po jego śmierci, nagle porzucą jedyny, religijny kult, jaki znali i praktykowali od prawie 60 lat.

Tajne referaty w dobie wikileaks i smartfonów odeszły w niebyt. Diabeł już się nie przebiera, nie chowa, tylko spaceruje między nami w bezwstydzie pokusy. I zanosi się szlochem, gdy najwięksi  z jego wybrańców, obiecujących raj na ziemi, umierają. Bo nie tam, dokąd idą, są mu najbardziej potrzebni. Piekło ma od dawna solidne problemy lokalowe i - zgodnie z maksymą założycielską - także pod tym względem raczej lepiej tam nie będzie.

Oni są mu niezbędni, żeby tutaj, wśród nas, rzucać długi cień i chronić w nim jego ulubieńców. Tych Dobrych. Tych, którzy niczego nie obiecują, tylko na wszystko pozwalają. A gdy trzeba, zmuszają, aby wszystkiego zakosztować.  

Ci najwięksi mogą jednak odejść w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Zostawiają bowiem po sobie, oprócz trupów, ruin i zgliszczy, oprócz zniszczonych sumień i charakterów, także, a może przede wszystkim, strach przed tym, co nadejdzie po nich. Schowany z szatańską perfidią w euforii - "teraz już może być tylko lepiej". Skąd my to znamy?

Współczuję Kubańczykom. Zmarł ich Pan i Ciemiężyciel. Odeszło ich Dobro i Zło. Została pustka, którą wypełnią jego nieśmiertelni wrogowie. Jego lustrzane odbicie. Tak wedle Dobra, jak i Zła. Klepsydra została odwrócona, jednak to ten sam piasek i te same, cuchnące łzy. Trzeba będzie pokoleń, żeby ktoś ją rozstrzaskał. Albo przynajmniej spróbował.

Opublikowano: 27.11.2016 15:36.
Autor: karlin
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ANWAD Aha, no to, ponieważ nie mam konta na FB i raczej mieć go nie zamierzam,...
  • @ANWAD A o jakich zmianach Pani mówi, bo trochę byłem nieobecny?
  • @WAWA Przerażające są także komentarze pod info na ten temat na Onet. Wyhodowano w tym kraju...

Tematy w dziale