Blog
Karol Badziąg TeatrSubiektywny
karolbadziagteatrsubiektywny
2 obserwujących 100 notek 19253 odsłony
karolbadziagteatrsubiektywny, 21 stycznia 2019 r.

Nic się nie stało.

Mam dziwne wrażenie, że mord polityczny na Pawle Adamowiczu nie zrobił na totalnej władzy, żadnego wrażenia. O refleksji też nie ma mowy, a zaprzestanie używania języka nienawiści przez TVP nie ma i nie będzie. Pis-ie istotny jest przekaz- nic takiego się nie stało. Jest jakiś incydent z wariatem w tle, jakiś płacz, pokrzywiwania płaczliwe opozycji. Śmierć jak śmierć. Z drugiej strony władza totalna przekazuje swoim fanatykom wiadomość- wariat z Gdańska tak naprawdę zbił Adamowicza przez przypadek, chciał zabić Dudę. O tym fakcie poinformował ostatnio Ziobro. 

Tragedia narodowa nie zmieni narracji wśród polityków jak i zwykłych ludzi. PiS nie po to stworzył z TVP fabrykę totalnej, chamskiej, kłamliwej i oszczerczej nienawiści. W tej materii nic się nie zmieni. Raczej a być może na pewno, nasili się bardziej. Opamiętanie nie leży w naturze człowieka, który widzi wszędzie zdradzieckie mordy.  

Nienawiść eskaluje z większą siłą niż obecnie istniejąca. Nie może sobie totalna władza pozwolić na żadne pojednania. Nie będzie się liczyła z następnymi tragediami. Bo w narracji, która narzucił sam prezes Kaczyński, to jedyna tragedia jaka zaistniała w całej historii Polski, to komunukacyjna śmierć Lecha Kaczyńskiego. Dobitnie to pokazał spóźnieniem sejmowym. 

Z przykrością i być może bardziej też zdziwieniem, obserwuje nie słabnące poparcie dla czarnej władzy, która jednostkowo kierowana z Nowogrodzkiej  wciąż ma duży, mocno procentowe poparcie sondażowe. Takie poparcie będzie miało dalsze dramatyczne skutki. PiS dostał następny argument do ręki. Cokolwiek się stanie tragicznego,  cokolwiek pisowscy zrobią  dla własnych partykularnych interesów, elektorat wybaczy i zrozumie. Eskalacja nienawiści i kłamstw, oszczerstw doprowadzi do następnych tragedii. Znajdą się wariaci polityczni, którzy w telewizji propagandowej Kurskiego, że tak naprawdę to PiS stało się ofiarą i jedynym beneficjetem tej tragedii. Zobaczy, że wina leży po stronie opozycji. A Adamowicz zginął przez przypadek. Zobaczy, że wariat  mordujący jest rozgrzeszany i tak naprawdę zakład psychiatryczny to jego miejsce a nie więzienie. 

Istotą tragedii jest poczucie sprawiedliwości. Czy za zbrodnie będzie odpowiednia i adekwatna kara. Propaganda pisowska wykazuje i pokazuje zagadnienia wymiaru sprawiedliwości jako coś co jest elementem mało znaczącym. Wariat, psychicznie chory, jest mało poczytalny. Taka narracja pokazuje innym wariatom, że cokolwiek złego uczynią w dobrym imieniu totalnej władzy, zostaną rozgrzeszeni wariackimi papierami. Takim przyzwoleniem na niszczenie wrogów politycznych jest milczenie prezesa Kaczyńskiego. Czy w jakiś sposób odniósł się do paszkwili i szamba hejtu, które produkuje TVP? Czy zareagował na chamskie odzywki Pawłowicz? A czy jasnym przekazem nie był gest spóźnienia się na obrady w sejmie? 

Mądre głowy z telewizora mają nadzieję na zablokowanie nienawiści. Ich mądrość wynika, że chcą być mądrzejsi tylko w telewizji. Wierzą że coś mówią, lecz niewierzący w to co mówią. Zbyt duże zostały wykopane rowy podziałów wśród Polaków. Eskalacja nienawiści będzie powiększała swój zakres i rejony do tej pory odporne. Nienawiść będzie zbierać też swoje ofiary. Tańcząc przy tym jak to uczynił morderca polityczny. Polacy przekroczyli próg a raczej dno totalnego hejtu nienawiści. Im on jest większy w swoim chamskimi odniesieniu, tym u hejterów większe poczucie spełnienia jakieś misji. Misji której plany kreśli ktoś co nie lubi zdradzieckich mord. Nie lubi Polaków. Nawet tych którymi się wysługuje.

Polska przypomina po mału Rosję Putina. Analogie są tak bardzo wyraziste co przerażające. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @tenco  Proszę przeczytać dokładnie artykuł 39 Prawo o ruchu drogowym.
  • @Komodor przeczytaj pierwszą część tego co napisałem w odpowiedzi Twojego wpisu, to...
  • @Komodor  Wow! Gratuluję. Wygląd jak za komuny. Wszyscy głosujemy na jedną partię. Ja bym...

Tematy w dziale