5 obserwujących
302 notki
91k odsłon
145 odsłon

Metoda PiS na przetrwanie.

Wykop Skomentuj2

PiS wpadł na genialny pomysł. Jest tak prosty w prostocie, że tylko go wykorzystać. Pomysł to metoda na przetrwanie i stabilność w sondażach. Jest to metoda na - pozew. Każda sprawa, skandal, korupcja, która wypłynie ze środowiska pisowskiego, będzie od razu zaskarżana do sądu jako pomówienie. Tutaj nie jest ważny aspekt, czy to prawda czy fałsz, pozew ma pokazać, że wszystko co złe wypływa z PiSu, jest nieprawdą i kłamstwem. Decyzja ma być natychmiastowa, pozew bez zwłoki złożony. Taki zabieg, a raczej ucieczka do przodu, jest sposobem na rozmycie afery, skandalu, korupcji. PiS będzie krzyczał, zobaczcie jesteśmy niewinni, bo czy winny składa pozew w obronie dobrego imienia?

Metoda na przetrwanie musi być skuteczna i w tym jest wiara. Wiara w zależność sądu i brak obiektywizmu będzie istotnym walorem, że sprawa zostanie odpowiednio rozpatrzona. Rozpatrzona to nie znaczy, że od razu ma zapaść pozytywny wyrok korzystny dla pisowsców. Tutaj chodzi raczej o przeczekanie, rozpatrzenie a najlepiej umorzenie spraw  po wszystkich wyborach. Sądy jak wiadomo mają swoje terminy, więc nie będzie nic dziwnego w tym, że dzisiejsza korupcja , afera lub taka sprawa jak z gruntami Morawieckiego rozstrzygnie się dopiero za rok lub nawet nigdy. Wszystko ucichnie, może być umorzone lub po prostu zapomniane. Nawet gdy władza się zmieni to ewentualny proces może trwać latami. I oto chodzi PiSowi. 

Kaczyński występując poniekąd w obronie zasugerował, że i dobrze, że sprawa jest w sądzie, stwierdził też,że jest to lipne oskarżenie. Wniosek nasuwa się sam, pozwem zamkniemy mordy przeciwnikom, swoim zaś uwidocznimy, że to wszystko jest kłamstwem, skoro sprawa jest skierowana do sądu. Jeśli sam prezes zasugerować coś, to znaczy, że Ziobro ma to wykonać. Obrona premiera z przypadku, szczególnie przed wyborami staję się priorytetem i żadne animozje na linii Morawiecki - Ziobro nie może zaszkodzić w realizacji planu na przetrwanie. W szczególności gdy wróg u bram i sondażach nie jest różowo. Porażka będzie oznaczała klęskę tego wszystkiego co się zaplanowało. Chociaż to tylko byłaby pierwsza, ale uruchomiłaby lawinę klęski w następnych wyborach.

PiS znalazł metodę na przetrwanie. Będzie używał tego jak respiratora do podtrzymania swojej przewagi sondażowej. I wcale mu do tego nie będą potrzebni ani ulegli sędziowie, ani prokuratorzy na telefon. Pozew nawet odrzucony, zawsze można zaskarżyć. Przeciągać nawet ponad rok. I oto właśnie chodzi. Bo na pewno nie o Prawo i Sprawiedliwość. 
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka