Karolina Nowicka Karolina Nowicka
1032
BLOG

Dlaczego mężczyźni i kobiety nie mogą się już dogadać?

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Rodzina Obserwuj temat Obserwuj notkę 174


Przeczytałam ciekawy artykuł na pch24.pl o incelach, ruchu Red Pill i feministkach. Polecam:

Radykalne feministki i ekstremistyczni męscy szowiniści nie zgadzają się ze sobą chyba w niczym. Jedno ich jednak łączy – nienawiść do płci przeciwnej. Poglądy obydwu grup prowadzą do katastrofalnych społecznie skutków.

Oczywiście lwia część społeczeństwa nie jest ani otumanionymi antykobiecą propagandą „redpillowcami” ani agresywnymi feministkami marzącymi o redukcji męskiej populacji. Niemniej problem jest widoczny: mężczyźni i kobiety coraz bardziej „rozjeżdżają się” w swoich przekonaniach, coraz niechętniej wchodzą w długotrwałe związki, coraz mniej się rozumieją. Do tego dochodzi zjawisko hipergamii, czyli „przejęcia” przez najatrakcyjniejszych facetów większości kobiet (na zasadzie seryjnej monogamii ze strony tych pierwszych) – i mamy gotowy przepis na katastrofę zarówno dla milionów jednostek, jak i społeczeństwa jako masy.

Obecnie oczekiwania młodych ludzi względem ich przyszłych partnerów/partnerek poszybowały niebezpiecznie w górę. Już nie wystarczy się zakochać w porządnym człowieku, musi on/ona być niemal idealny/a. Czy młodsze pokolenie będzie jeszcze umiało się porozumieć z płcią przeciwną? Czy wzięte z Kosmosu fantazje o drugiej połówce nie staną im na przeszkodzie, jak już przyjdzie budować trwały związek? I czy incele (zarówno wśród mężczyzn, jak i niewiast) nie staną się w końcu groźni? Na te pytania nie ma prostej odpowiedzi.


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo