15 obserwujących
1091 notek
338k odsłon
  873   0

Czy Rosja zbombarduje Ramstein?

Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki – przekazano w oświadczeniu.

„Jednocześnie Polska zwraca się do Stanów Zjednoczonych Ameryki o dostarczenie jej używanych samolotów o analogicznych zdolnościach operacyjnych. Polska jest gotowa do natychmiastowego ustalenia warunków zakupu tych maszyn” – podkreślono.tvpinfo i oswiadczenie ministra spraw zagranicznych

Rosja już wie, co Polska chce zrobić, więc  poinformowała, że:

Polska nie jest gotowa na samodzielne dostarczanie myśliwców MiG-29 na Ukrainę – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że Polska i NATO nie są stronami konfliktu.Według niego decyzja o dostawie broni powinna zostać podjęta na poziomie całego sojuszu.

„Dlatego faktycznie jesteśmy gotowi przenieść część naszych myśliwców do Ramstein, ale nie jesteśmy gotowi na żadne samodzielne kroki” – cytuje Morawieckiego RIA Novosti .

Wcześniej sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział , że Waszyngton dał państwom NATO „zielone światło” na dostawy myśliwców na Ukrainę.

Aktualizacja 22:00

Polska jest gotowa przekazać wszystkie swoje myśliwce MiG-29 amerykańskiej bazie lotniczej w Niemczech. O tym poinformował we wtorek rząd w Warszawie. 

Według Departamentu Stanu USA decyzja Polski nie była wcześniej omawiana z rządem w Waszyngtonie. Sekretarz stanu Victoria Nuland powiedziała na przesłuchaniu w Senacie. „Nie mogę się doczekać powrotu do swojego biurka po zakończeniu przesłuchania i zobaczenia, jak zareagujemy na tę propozycję przekazania nam samolotów”.

-------------------------------------------------------------------

22:23

„Ukraińcy pytają, jak długo Niemcy będą blokować zakaz importu gazu, ropy i węgla?” – napisał Melnyk na Twitterze. „Ile ukraińskich dzieci i kobiet zostanie zamordowanych na Waszych oczach, zanim zakręcicie kran dla zbrodniarza wojennego Putina?" – dopytywał wskazując na wielomiliardowe interesy Berlina i Moskwy.

– Jedna trzecia importowanej przez nas ropy pochodzi z Rosji. Gdybyśmy natychmiast wstrzymali import, następnego dnia nie bylibyśmy w stanie poruszać się po Niemczech – powiedziała w programie Bild Live minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock.


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka