2 obserwujących
37 notek
26k odsłon
392 odsłony

Ozeasz: oto dlaczego jesteśmy atakowani

Wykop Skomentuj1

Prawie 2 lata temu zamieściłem poniższy tekst. Dodam, że opisywane sny o katastrofach lotniczych nad Polską, zaczynał ten w którym samolot lecący nad Krakowem spadł na stadion Wisły. OK, rzeczywiście ten klub potem miał popaść w poważny kryzys, ale sen nie był o Wiśle, tylko o Polsce, a konkretnie o ataku na nas za "antysemityzm" (z "czego" słynie ten klub). Po tych snach była ustawa o IPN, ustawa 447, ataki na polską historię a ostatnio na polskiego ambasadora. Publicyści (Gadowski, Sumliński) mówią nawet o tym, że ostatnio wojsko izraelskie szarogęsi się na polskich lotniskach. 

Tekst z FB (można sprawdzić/to samo imię i nazwisko):

--------

Lesław Kawalec

29 czerwca 2017

Bracia i Siostry... Ktokolwiek się do braterstwa poczuwa.

Od kilkunastu lat nachodzą mnie niepokojące wizje. Czasem coś opublikuję tam, czasem tu. Bezczelnie powiem, że Bóg chce żebym o tym mówił. A są to wizje konfliktu, wojen, katastrof. Wczoraj miałem bardzo realny sen, który wciąż dobrze pamiętam, mówiący o serii katastrof samolotów pasażerskich, głównie polskich, nad naszym krajem. Żona (która publikuje w moim imieniu ten post bo tam gdzie teraz jestem FB jest blokowany) mówi o jakichś strasznych nawałnicach nad Polską, wg mnie nienormalnych. Wiem, że więcej ludzi ma rozmaite niepokoje, dziwne sny. Znów przemówił do mnie dziś tekst Ezechiela rozdział 33, który bardzo mocno zaznaczył moje nawrócenie kilkanaście lat temu. Bóg najwyraźniej oczekuje, że będę mówił o sprawach, które mnie nurtują.

W wielkim skrócie, Polska jako jeden z niewielu deklaratywnie chrześcijańskich społeczeństw daje, zwłąszcza po transformacji ustrojowej, popis niemoralności. Mówię o bardzo dużej części tego społeczeństwa. Niemoralności w rozmaitych wymiarach i relacjach. Narzekamy na władze, ale one są takie jak naród. Za dużo wokoło agresji, nieżyczliwości, zawiści, bezinteresownego chamstwa, gonienia za pieniędzmi i próżnymi ambicjami. Za dużo wykańczania się nawzajem, takiego tzw. polskiego piekiełka. Wiem co mówię, bo mam choćby z racji zawodu, kontakt z setkami ludzi. Narażając się na śmieszność powiem: Bogu się to nie podoba i nie będzie chronić tego kraju jak tak dalej będzie. Jeśli ludzie nie zmienią radykalnie swych serc i postaw życiowych, Polska i tutejsze społeczeństwo, jego gospodarka i instytucje staną się obiektem różnych form agresji, z których już niektóre przybrały formę pełzającą. Może być naprawdę bardzo źle. Szczególny apel do chrześcijan: bierzcie swą wiarę na poważnie a nie tylko przy niedzieli. Ktoś musi dać przykład. 

I niech Bóg ma nas w swej opiece.

[proszę nie odpowiadać bo nie mam jak dyskutować]

--------

Obecność wojska izraelskiego w Polsce może świadczyć tylko o tym, że kraj ten przewozi, przewiózł lub przewiezie na nasz teren jakiś własny, wymagający ochrony, sprzęt wojskowy. Mogą to być wyrzutnie, pociski a może nawet samoloty z pociskami samosterującymi. Byłby to ruch strategiczny niwelujący bazy rosyjskie w Syrii, na zasadzie: jak co to wsytrzeliwujemy na was rakiety, które zniszczą Kreml zanim wystrzelicie coś na Tell Aviv." Tylko obiektem ataku odwetowego albo prewencyjego będzie Polska... Jeśli tak jest w rzeczywistości to katastrofa przed jaką od dawna ostrzegam ... o włos... To, że jesteśy państwem teoretycznym to już wiemy. Pytanie czy Bóg nas uratuje.

Jest zastanawiająca analogia między sytuacją Królestwa Izraela w przededniu ataku asyryjskiego w VIII w pnCh a tym jak wygląda Polska dzisiaj. Prorok Ozeasz pisał "Spór prowadźcie z waszą matką, prowadźcie spór! Ona bowiem już nie jest moją żoną, a Ja już nie jestem jej mężem. Winna usunąć znaki nierządu ze swej twarzy i spośród swych piersi ozdoby cudzołożnicy. 5 W przeciwnym razie - obnażę ją zupełnie i stanie się taką jak w dzień swych urodzin; uczynię ją podobną do pustyni, sprawię, że będzie jak ziemia wyschnięta, że zginie śmiercią z pragnienia. 6 Dzieciom jej nie okażę litości, bo są to dzieci nieprawe. 7 Matka ich bowiem uprawiała nierząd, okryła się hańbą ta, co je poczęła; mówiła bowiem: Pobiegnę za swymi kochankami, co chleb mi dają i wodę, wełnę, len, oliwę i napój. 8 Dlatego zamknę jej drogę cierniami i murem otoczę, tak że nie znajdzie swych ścieżek. 9 Za kochankami swymi pobiegnie, ale ich nie dogoni; pocznie ich szukać, ale nie znajdzie. Wtedy powie: Pójdę i wrócę do mego męża pierwszego, bo wówczas lepiej mi było niż teraz. 10 Zapomniała już o tym, że to Ja właśnie dałem jej zboże, moszcz, świeżą oliwę...".

Obraz nierządnicy był obrazem elity narodu, który Bóg sobie niegdyś upodobał. Czyż to nie dzięki Boskim interwencjom pojawiły się okoliczności odzyskania niepodległości, upadli kolejni nasi zaborcy - nazizm i komunizm - czy wreszcie pojawiły wreszcie widoki na odwrócenie przekleństwa jakim było położenie między Rosją a Niemcami i przekucie go na błogosławieństwo? Czy nie chlubimy się jako naród odsetkiem ludzi wierzących, papieżem Polakiem a wreszcie czy nie chcemy dawać nawet przykładu chrześcijańskiego prawodawstwa? Czyż przystąpienia do Unii księża nie uzasadniali nadzieją na rechrystianizację Europy? I co? Już nawet pominę milczeniem aferę pedofilską. W tym sensie pominę, że nie będę jej rozwijał. Urząd nauczycielski, wychowawca narodu... Czytajmy wszakże dalej co pisze Prorok, wołający do ludu i królestwa usytuowanego między bogatym Egiptem i niezwyciężoną Asyrią, niczym Polska między Zachodem w Wschodem:

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale