Blog
kompletny ekspotent
kierdel
kierdel jaja se robię czasem
27 obserwujących 333 notki 267760 odsłon
kierdel, 2 marca 2018 r.

Pierwsze tegoroczne starcie Kwiatkowskiego z Saganem!

424 9 0 A A A

Zima ciągle mocno trzyma, ledwo co skończyły się Zimowe Igrzyska, jeszcze przez jakiś miesiąc o punkty Pucharu Świata walczyć będą biathloniści, skoczkowie narciarscy i alpejczycy, a tu, zupełnie niepostrzeżenie, mamy już sezon kolarski w całej pełni. Dotąd w tym roku przejechano już kilka wyścigów wieloetapowych i parę jednodniówek, a jutro, w sobotę 3 marca, ma się odbyć niezwykle ciekawy wyścig klasyczny Strade Bianche,rozgrywany w dużym stopniu na drogach szutrowych.


Jego obsada będzie bardzo silna. Jednym z faworytów na pewno jest Michał Kwiatkowski, który zwyciężał w tym klasyku dwukrotnie, w 2014 i 2017 roku. Kwiato znajduje się obecnie w świetnej formie – zdołał już wygrać dwa etapy i klasyfikację generalną wyścigu Volta ao Algarve. Problem w tym, że jeszcze lepiej prezentuje się inny kandydat do triumfu, Alejandro Valverde, który z wielką łatwością zwyciężył w lutym w dwóch w miarę trudnych i w miarę dobrze obsadzonych kilkuetapówkach. Ostatnio cierpiał jakoby na żołądek, ale podobno zdołał się wykurować.


Wystartuje także Mistrz Świata z trzech ostatnich lat, Peter Sagan. O jego formie niewiele wiadomo, bo choć w styczniu ścigał się (z niezłym skutkiem) w Australii, to ostatni miesiąc pauzował. Ale znamy dobrze Petera: on nigdy nie odpuszcza!


Jeśli dla kogoś zestawienie Kwiatkowski-Sagan-Valverde to mało, to dorzućmy mu jeszcze Mistrza Olimpijskiego z Rio, Grega van Avermaeta, oraz takie sławy jak Philippe Gilbert czy Vincenzo Nibali, a także wielu, wielu innych świetnych kolarzy. Zapowiada się kapitalne ściganie! Zachęcam do oglądania transmisji Strade Bianche na Eurosporcie 2; początek o 14:00.

Opublikowano: 02.03.2018 08:47.
Autor: kierdel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Sześć praw kierdela o dyskusjach w internecie
  1. Gdy rozum śpi, budzą się wyzwiska.
  2. Trollem się nie jest; trollem się bywa.
  3. Im mniej argumentów na poparcie jakiejś tezy, tym bardziej jest ona „oczywista”.
  4. Obiektywny tekst to taki, którego wymowa jest zgodna z własnymi poglądami.
  5. Dyskusja jest tym bardziej zawzięta, im mniej istotny jest jej temat.
  6. Trzecie prawo dynamiki Newtona w ujęciu salonowym: każdy sensowny tekst wywołuje bezsensowny krytycyzm, a stopień bezsensowności krytyki jest równy stopniowi sensowności tekstu.
Tymon & Transistors - D.O.B. (feat. Jacek Lachowicz)

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @zakręcony  "@deda Bardzo lubię probabilistykę, chyba ją czuję @z a lubię duchowość -...
  • @zakręcony Cieszę się, że to zaćmienie już przeszło 
  • @zakręcony  "Jednak nawet gdyby -  to mamy cześć fizyki podlegającej prawom...

Tematy w dziale Sport