37 obserwujących
377 notek
340k odsłon
504 odsłony

Polska edukacja jest fantastyczna!

Wykop Skomentuj32

Wiele osób (w tym także ja) krytykowało tu poziom polskiego szkolnictwa. Niedawno doszedłem jednak do wniosku, że ludzie ci (w tym także ja) nie mieli racji.

Dlaczego tak sądzę? Przekonał mnie o tym poziom dyskusji w internecie, a w szczególności w Salonie24. Wypowiadający się tu blogerzy i komentatorzy zabierają głos we wszystkich możliwych sprawach. Prawnik pisze o architekturze, architekt o medycynie, lekarz o teologii, teolog o fizyce, fizyk o historii, historyk o rolnictwie, rolnik o lotach kosmicznych, inżynier o prawie… No i wszyscy oczywiście zabierają głos w sprawie klimatu, ale to nic nowego, bo już dawno stwierdziłem w jednej z notek, że W Polsce najwięcej jest klimatologów. Ostatnio okazało się również, że każdy jest absolutnym ekspertem od oczyszczania ścieków… Sądząc po szerokim spectrum tematów, na jakie się wypowiadają internauci, są to ludzie wręcz renesansowi! Znają się na wszystkim!

Rzecz jasna, taka rozległa wiedza musi być w dużym stopniu zasługą naszego systemu edukacji, nie rozumiem więc, dlaczego jest aż tak bardzo krytykowany. Ja mam tylko jedną niewielką uwagę. Kiedy jakiemuś wymandrzającemu się (copyright by bloger tichy) internaucie prawdziwy specjalista wytknie oczywiste błędy, ten pierwszy często reaguje agresją i wulgaryzmami. Niestety, ludziom brakuje kultury (i dziedzictwa narodowego). Być może jednak faktycznie należałoby coś w naszym systemie zmienić...

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo