Blog
klub "Gazety Polskiej" w Toruniu
toruński klub GP
toruński klub GP Witaj, jesteś na blogu toruńskiego klubu "Gazety Polskiej"
0 obserwujących 86 notek 54184 odsłony
toruński klub GP, 25 maja 2010 r.

„Misja specjalna”, środa 26 V, godz. 22.10, TVP 1

 

W najbliższym programie „Misja specjalna” o skutkach powodzi. Czy takiej skali dramatu można było uniknąć?

Kolejny odcinek "Misji specjalnej" stawia pytania - Dlaczego zlekceważono raport NIK, który ostrzegał przed fatalnym stanem zabezpieczeń  przeciwpowodziowych? Dlaczego odrzucono prezydencką ustawę, która miała przyspieszyć wypłaty odszkodowań dla ofiarą klęsk żywiołowych?
I wreszcie, dlaczego we Wrocławiu, na terenach dawnego polderu, zalanego podczas powodzi 1997 r., zbudowano całe nowe osiedle, na którym przyznano mieszkania powodzianom?

 


W drugiej części programu - ciąg dalszy pytań o katastrofę smoleńską. "Misja specjalna" ujawni kolejne kontrowersje dotyczące podstaw prawnych prowadzonego śledztwa. Okazuje się, że budzącą wiele wątpliwości konwencję chicagowską, zaproponował rządowi akredytowany dziś przy rosyjskiej komisji MAK - Edmund Klich. A zrobił to na prośbę swego rosyjskiego odpowiednika Aleksieja Morozowa.


Ekspertyzę rekomendującą przyjęcie tej właśnie podstawy prawnej sporządzono już po decyzji rządu o zasadach prowadzenia śledztwa. Jej autorem – na zlecenie Edmunda Klicha – została mało znana, za to widniejąca na oficjalnej liście lobbystów – kancelaria prawna z Wrocławia.

 


„Misja specjalna”, środa 26. maja, godz. 22.10, TVP 1

źródło: Niezależna.pl

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Witamy na blogu toruńskiego klubu "Gazety Polskiej". Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na YouTube http://pl.youtube.com/user/klubgptorun oraz blogu http://dygresje.blogspot.com/ gdzie znajdują się bieżące informacje o spotkaniach i zaproszonych gościach. Można się z nami skontaktować pisząc na adres:klub.gp.torun@gmail.com image Internet bez Antypolonizmu

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @FireBlade Blog jest pod stałą obserwacją. Usuwane są te wpisy, które obrażają innych...
  • @brat-olin Dziękuję!
  • @biedronka Ma Pani rację, że łatwiej w bałaganie. Dlatego każda rewolucja zaczyna się od...

Tematy w dziale