318 obserwujących
2286 notek
2324k odsłony
1348 odsłon

Och, Zyta...

Wykop Skomentuj25

Och Zyta, dziś życie me przegrane jest

 Przegrane jest przez jedną noc

 Zyta, naprawdę nie wiem jak się pozbyć

 Jak się pozbyć ciebie stąd

Słowa starego przeboju grupy Shakin' Dudi, „Och, Ziuta” idealnie pasują do kłopotu, jaki sprawiła ministrowi Rostowskiemu, jak i całemu salonowi wspierającemu PO, Pani profesor Zyta Gilowska.

Przez media przewijają się takie piękne określenia jak neutralność, apolityczność, a Donald Tusk błysnął oryginalnością i RPP nazwał „radykalnie neutralnym ciałem”.

Jestem bardzo ciekawy czy ten „radykalizm” dotyczy tylko Zyty Gilowskiej w związku z drżeniem łydek niejakiego Vincenta Rostowskiego?

Nigdy nie słyszałem z ust Donalda Tuska i jego stronników tak ostro sformułowanych wymogów neutralności i przyzwoitości w stosunku do Leszka Balcerowicza. A przecież to był nie tylko przewodniczący całej RPP, ale Prezes NBP i jeszcze na dodatek członek Komisji Nadzoru Bankowego.

I własne w 2006 roku wyszło na jaw, że Prezes NBP oraz członek KNB, Balcerowicz nadzorował banki, które wpłacały różne kwoty pieniężne na rzecz fundacji, której przewodniczyła jego własna małżonka. Mało tego pieniądze trafiały do tej fundacji również z samego NBP, którego prezesem był Balcerowicz. Mamy klasyczny konflikt interesów.

Następnie profesor Balcerowicz stał za akcją „Zmień kraj idź na wybory”, które to hasło bombardowało z ekranów elektorat w przedwyborczą sobotę 2007 roku podczas tak zwanej ciszy wyborczej.

Oczywiście, co oznaczało owo „Zmień kraj” podczas rządu "junty pisowskiej" nie trzeba tłumaczyć.

Ile procent głosów zdobył dla PO „radykalnie neutralny” Balcerowicz nie wiadomo?

Dziś salonowe media prewencyjnie, niejako na zapas atakują Zytę Gilowską gdyż jeszcze zbrodni pani profesor nie popełniła.

A jak reagował salon na udowodnioną niezbyt „radykalną neutralność” Leszka Balcerowicza, gdy ktoś odważył się krytykować mistrza i „zbawcę narodu” nie przed złamaniem standardów, ale już po?

Jacek Żakowski: „Skandal. Dziękujemy Leszkowi Balcerowiczowi za dobre rzeczy, które zrobił dla Polski”

Arcybiskup Życiński: „Moralnym obowiązkiem chrześcijan jest bronić tych, których godność usiłuje się podporządkować igrzyskom organizowanym w ramach partyjnych rozgrywek"

Witold Gadomski z GW: „Bankowa komisja śledcza postanowiła zacząć działalność od sprawdzenia, czy nie zachodzi konflikt interesu między sprawowaniem przez Leszka Balcerowicza funkcji prezesa NBP a działalnością fundacji CASE, której jednym z szefów jest żona prezesa Ewa Balcerowicz. Już sam fakt zajęcia się na początku sprawą zupełnie błahą pokazuje intencje posłów rządzącej koalicji, którzy parli do powstania komisji. Komisja ma być narzędziem propagandowym, bijącym w dorobek III Rzeczypospolitej.”

Ewa Siedlecka z GW: „celem prac komisji ma być zdezawuowanie Leszka Balcerowicza", bo "prezes NBP naraził się rządowi"

 Ewa Siedlecka, GW: „Wielkie oczyszczanie czy wielkie opluwanie"

 Marek Beylin, GW: „Z oszczerstwem na Balcerowicza"

Środowiska organizacji pozarządowych wystosowały list otwarty w obronie fundacji CASE Ewy Balcerowicz, zamieszczony oczywiście w Gazecie Wyborczej.

Waldemar Kuczyński zaś podżegał obywateli do czynu zabronionego polegającego na tym, aby łamali prawo i nie zeznawali przed bankową komisją śledczą na znak protestu przeciwko nagonce na „Wielkiego Polaka”.

Oto establishment III RP w całej krasie. Ani jednego słowa krytyki brzydkich praktyk pupila Balcerowicza. Podwójne standardy w książkowym wprost przykładzie.

Och Zyta, ale napędziłaś im strachu.

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale