0 obserwujących
38 notek
6376 odsłon
51 odsłon

W meczu Tusk-Rydzyk kibicuję duchownemu

Wykop Skomentuj18

 

 
Co robi mądry premier dbający o interesy swojego kraju? Ano stara się uzależnić, kogo się da od technologii, jakie posiada jego państwo, zwłaszcza, jeżeli coraz trudniej wcisnąć je komukolwiek.
 
Podczas zeszłorocznej wizyty w Sejmie RP jasno proponował to polskim parlamentarzystom prezydent Francji Sarkozy. Dziś można się domyślać, że sprawa jest chyba dogadana. Wybudowanie dwóch takich elektrowni atomowych w Polsce to dla Francji znakomity interes w czasach, kiedy takie na przykład Niemcy z energii jądrowej wyraźnie się wycofują, choć wydały na nią 6 bilionów euro . Złoża uranu jak wiadomo do końca tego wieku zostaną wyczerpane, więc cena tego surowca będzie rosła.
 
Gdzie, więc znaleźć głupiego, który skuszony pokaźnymi „wziątkami”, znaczy prowizjami od takich potężnych kontraktów i chęcią przypodobanie się wielkim tego świata  zdecyduje się kupić te „gorące kartofle”?
 
Jest taki kraj i taki rząd.
 
Tak, więc Polska, która posiada niemal 90% zasobów węgla krajów członkowskich UE i leży w 80% na złożach gorących wód geotermalnych, które, o czym rodacy nie maja pojęcia są największym bogactwem naturalnym ich kraju, będzie budowała elektrownie atomowe uzależniając się gospodarczo od państwa posiadającego tą technologię.
Najciekawsze jest to, że w Polsce istnieje rodzima, czysta metoda spalania węgla w złożu.
 
Wielkim zagrożeniem dla atomowego premiera Tuska, a nadzieją dla Polaków jest obecnie ojciec Tadeusz Rydzyk, co zapewne wielu czytelników rozbawi.
 
Gdyby udało mu się udowodnić, że z jednego otworu powstanie w Polsce pierwsza elektrociepłownia geotermalna i kompleksy wypoczynkowo lecznicze z gorącymi basenami to ten przykład mógłby zarazić wielu rodaków.
 
Zgrozą jeszcze napawa ponoć polski rząd i to, że wraży zakonnik chce sięgnąć jeszcze po energię z gorących skał. Jakaż to tragedia by się wydarzyła gdyby Polacy zorientowali się, że w 80% polskich gmin jest szansa na gorące baseny, balneologię i czystą energię cieplną i elektryczną?
We Włoszech istnieje tego typu elektrownia geotermiczna o mocy 400 MW. Cholera trzy tego typu inwestycje w Polsce i mamy moc planowaną z elektrowni atomowej w Ignalinie i to na dodatek zupełnie czystą, bezpieczną i tańszą.
 
Można dzięki cudowi położenia niemal całego obszaru Polski na geotermalnych złożach zrobić z naszego kraju geotermalne zagłębie. W zasadzie takie możliwości są niemal w każdej polskiej gminie.
 
Trwa wyścig z czasem, w którym szczerze kibicuję ojcu Rydzykowi i grupie profesorów patriotów, których wokół siebie zgromadził. Wydajność toruńskiego odwiertu przeszła najśmielsze oczekiwania i wynosi 500 m3 na godzinę. Prace posuwają się do przodu, mimo iż rząd patrioty Tuska zabrał przyznane wcześniej na ten cel środki i zakazał publicznej zbiórki.
 
Nie pozwólmy na antynarodowe działania kolejnych polskich rządów.
Przypomnę, że w 1985 roku oszacowano polskie złoża gazu ziemnego na 1800 mld m3.
Co stało się dalej?
Otóż rząd Pani Suchockiej podpisał kontrakt stulecia z Rosją zapewne nafaszerowany „wziątkami” i „prowizjami”.
 
Co dzieje się teraz? Blokuje się wykorzystanie wielkiego polskiego bogactwa i nie informuje się o nim, a w planach budowa dwóch elektrowni atomowych.
Oto Polska właśnie.

 

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale