"Przyzwoitość" po kielecku...fot. - Sportowe fakty
"Przyzwoitość" po kielecku...fot. - Sportowe fakty
kolumb855 kolumb855
895
BLOG

Ekstraklasa 3. kolejka, czyli "minimum przyzwoitości" po kielecku...

kolumb855 kolumb855 Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 84

Właściwie to chciałem zacząć od naszych pucharowiczów i dlatego z notką zaczekałem do końca meczów Lecha i Arki, jednak w międzyczasie trafiłem na artykuł o latającym cyrku Burdenskiego z Kielc i natychmiast zmieniłem plany.

Wyobraźcie sobie następującą sytuację. Piłkarz Bartosz Kwiecień ma w swoim kontrakcie z Koroną wpisaną kwotę odstępnego, niewielką zresztą, bodajże 400 tys. i to złotych. Przyznacie, że za 23 - letniego, wyróżniającego się obrońcę nie jest to dużo. Na miejscu Scyzoryków już dawno negocjowałbym z  Kwietniem nową umowę, oczywiście na lepszych warunkach.

Co robi Korona? Chyba niewiele, bo właśnie okazało się, że piłkarz został wykupiony przez Jagiellonię. Cóż historia jakich wiele, to Koroniarze nie zadbali o swego grajka, a Jaga po prostu skorzystała z okazji. Tak naprawdę nie byłoby o czym pisać gdyby nie reakcja namiestnika Burdenskiego, prezesa Zająca.

W skrócie, Zając twierdzi, że Kwiecień miał zostać nową twarzą Korony, "poprowadzić ją w lepsze dni". "Zawodnik miał u nas tak duże zaufanie, że powinien być na tyle fair, żeby przyjść i powiedzieć panowie mam ofertę, co robimy? Zrobił to na własną rękę i to mnie najbardziej boli. Każdy mówi o rodzinie, o Koronie, o sercu dla drużyny, a przychodzi taka sytuacja i zawodnika nie ma. To wymaga ...MINIMUM PRZYZWOITOŚCI".

Tak, on naprawdę to powiedział. Facet, który jeszcze przed chwilą w imieniu swego niemieckiego mocodawcy, rozmontował drużynę rewelacji wiosny i skandalicznie potraktował trenera Bartoszka i choćby Miguela Palancę (to ten wywalony z klubu za klapki na posiłku) mówi o minimum przyzwoitości! To niesłychane...

Kilka słów o pucharowiczach. Legia zaliczyła klasyczny azjowpier..ol i niech dziękuje swemu Włochowi, który rozprowadził fajną akcję, dzięki której mają jeszcze cień szansy na awans.

Lech zremisował w Holandii i trzeba powiedzieć, że miał sporo pecha. Holendrzy w Utrechcie niby coś tam grali, ale nie mieli ani jednej poważnej sytuacji. Kolejorz po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej przycisnął i miał kilka niezłych szans, w tym przynajmniej dwie absolutne setki. Szkoda, mogli wszystko już dziś rozstrzygnąć, a tak jeszcze nic nie wiadomo...

Wielkie brawa Dla Arki. Co prawda wynik 3:2 daje Duńczykom spore możliwości w rewanżu, ale skazywane na porażkę Śledzie pokazały wielkie serducho i wspaniałą walkę. Oglądałem ich po Lechu, od jakiejś 55. minuty i naprawdę było co oglądać. Fajne kulisy, kapitalny doping i walka do końca. Siemiaszko niesamowity, a i gol Marcusa na 1:0, palce lizać. Brawo Areczka!!!

Przy okazji wspomnę artykuł Pawła Mogielnickiego z serwisu 90 minut.pl. Na podstawie kursów zakładów bukmacherskich dawał Legii , uwaga, 68% szans na awans, Lechowi 30%, a Arce tylko 7%!!!

Panie Pawle, serdeczne pozdrowienia z Poznania i przede wszystkim z Gdyni! :)))

I tym optymistycznym akcentem na dzisiaj koniec i zapraszam do typowania.

1. Nieciecza - Zagłębie

2. Śląsk - Lechia

3. Legia - Sandecja

4. Górnik - Wisła Kraków

5. Arka - Wisła Płock

6. Pogoń - Jagiellonia

7. Lech - Piast

8. Korona - Cracovia

kolumb855
O mnie kolumb855

Niebiesko-Biały

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport