Blog
Let's all do the Poznan
kolumb855
kolumb855 Kontestator z Pyrlandii
6 obserwujących 156 notek 121248 odsłon
kolumb855, 3 sierpnia 2017 r.

Ekstraklasa 4. kolejka, czyli pożegnanie typera.

1048 94 0 A A A
dr. Piotr Dwojacki - Panna Wodzianna
dr. Piotr Dwojacki - Panna Wodzianna

Mój Boże, Panna Wodzianna, to Ty byłeś facetem?

Byłeś bardzo wszechstronnym blogerem, a jak ktoś napisał, Wodzianna Trophy zmuszała nas do trzymania poziomu. Przez lata obstawiałeś też wyniki w naszej lidze typerów i dużo pisałeś na naszym blogu, poświęconym Ekstraklasie. Twe liczne komentarze zwykle nie były długie, ale praktycznie zawsze trafne, a ja myślałem sobie, fajna dziewczyna i ma pojęcie o piłce.

Wczoraj dowiedziałem się, że nie żyjesz, że odszedłeś od nas na zawsze, a jeszcze kilka godzin wcześniej dyskutowaliśmy tu na blogu. Zawsze podziwiałem Twoje zaangażowanie, wyważony styl i poczucie humoru. Nigdy nie byłeś wszystkowiedzącym , nadętym bufonem, potrafiłeś tłumaczyć, ale potrafiłeś też pytać...


W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł nagle dr. Piotr Dwojacki, znany tu jako Panna Wodzianna.


Kilka słów o dr. Piotrze Dwojackim za Dziennikiem Bałtyckim, w którym zamieszczał swoje felietony.

"Piotr Dwojacki z wykształcenia był ekonomistą, pracownikiem naukowym. Publikował artykuły naukowe i raporty eksperckie. Pisał felietony do "Dziennika Bałtyckiego". Od 2011r. uczestniczył w działaniach społecznych - angażował się w akcje na rzecz ochrony krajobrazu i zabytków Gdańska oraz w inicjatywy dzielnicowe, w tym w 2012 we wprowadzenie pierwszego gdańskiego budżetu obywatelskiego. Był współinicjatorem Kampanii na rzecz budżetu obywatelskiego w Gdańsku, do 2012 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy w Dolnym Wrzeszczu.

Organizował debaty dotyczące rozwoju miasta i metropolii.

Współtworzył inicjatywę Gdańsk Obywatelski, stworzoną w 2013 celem pobudzenia dyskusji o przyszłości Gdańska oraz z myślą o wyborach samorządowych. Z jej ramienia w poprzednich wyborach samorządowych kandydował do Rady Miasta Gdańska. Celnie punktował potknięcia władz samorządowych".

Wybaczcie, że dziś ani słowa o piłce, nie bardzo mam dziś nastrój i ochotę pisać o wczorajszej, azjatyckiej klęsce Legii, czy meczach Lecha i Arki, które notabene rozpoczną się za niecałe pół godziny.

Niestety, to się znowu stało, znowu na zawsze odszedł od nas typer, dobry rok minął, gdy pożegnaliśmy Sławka Olesia, czyli Czarnego Borysa. Co ciekawe obaj odchodząc mieli 50 lat. To brzmi makabrycznie, trochę jak owa granica 27 lat u gwiazd rock (Hendrix, Joplin, Cobain, itd...)


Spoczywaj w pokoju Piotrze, niech Ci tam będzie dobrze Panno Wodzianno i pozdrów Czarnego Borysa, który tam już na nas wszystkich czeka...


Typy

1. Piast - Śląsk

2. Wisła Płock - Wisła Kraków

3. Lechia - Górnik

4. Zagłębie - Pogoń

5. Nieciecza - Legia

6. Jagiellonia - Sandecja

7. Cracovia - Lech

8. Arka - Korona

Opublikowano: 03.08.2017 20:14. Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 20:28.
Autor: kolumb855
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niebiesko-Biały

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jeśli cokolwiek mogę doradzić, to nie startuj ze mną na języki, bo akurat to na dobre Ci nie...
  • @KOBIETA KULA Rozumiem, że Kobieta Kula to Twoje prawdziwe imię i nazwisko :))) Solo? Z Tobą?...
  • @KOBIETA KULA Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, ale Twój niemiecki niezbyt mocny, a jeśli...

Tematy w dziale Rozmaitości