0 obserwujących
16 notek
5345 odsłon
  32   0

Laptop za najtrafniejszą prognozę wyborczą

Na czym polega problem w sporach politycznych? Tam gdzie wymieniane są niemożliwe do zweryfikowania opinie, nigdy do końca nie wiadomo kto ma rację. Można to jednak przynajmniej w pewnym zakresie zmienić. Trzeba na chwilę zaprzestać przekonywania do swoich racji, a zacząć mówić o możliwych do zweryfikowania faktach. Wtedy można jednoznacznie stwierdzić kto się myli mniej, a kto bardziej.

Temu właśnie służy konkurs Wybory 2007. Daje on uczestnikom możliwość sprawdzenia i porównania z innymi swojej kompetencji w dziedzinie politycznej. Dla najlepszych wydawca Pulsu Biznesu przygotował nagrody, a to:

za I miejsce - laptop FSC Amilo Pro,
za II miejsce - telewior LCD '32 LG,
za III miejsce - aparat cyfrowy Sony Cybershot W80,
za IV-XIII miejsce - odtwarzacz Creative,
za XIV-LXIII - roczna prenumerata elektronicznej wersji Pulsu Biznesu.

 

Zadanie jest proste: trzeba podać jaki wynik wyborczy uzyskają komitety: LID, PO, PIS, PSL, LPR i Samoobrona w nadchodzących wyborach?

 

Żeby było sprawiedliwiej i prościej prognozowane poparcie wybiera się spośród zakresów o rosnącej szerokości. Dzięki temu błąd względny w typowaniu „małych” i „dużych” komitetów pozostaje mniej więcej stały. Czymś innym jest bowiem pomylić się o 3 pkt proc. w przypadku poparcia dla PO i PIS, a zupełnie czym innym w przypadku poparcia dla LPR czy Samoobrony. Za każdy próg różnicy między typowanym a rzeczywistym wynikiem otrzymuje się jeden punkt karny. Wygrywa ten, kto będzie miał najmniej punktów karny. Jeśli dwie lub więcej osób będzie miało tyle samo punktów, wygrywa ta, która potwierdziła swoją prognozę wcześniej.

 

Warto również rozpowszechniać wieść o konkursie wśród osób interesujących się nadchodzącymi wyborami. Jeśli znajomy, którego zaprosiłeś do gry za pomocą formularza konkursowego na stronie zagra i wygra jedną z trzech głównych nagród, otrzymasz nagrodę (odwtarzacz Creative) za to, że wiesz kto wie.

 

Zachęcam,

 

http://wybory2007.pb.pl

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale