Blog
Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.
rebeliantka
rebeliantka Afirmantka wolności słowa.
48 obserwujących 246 notek 251950 odsłon
rebeliantka, 18 listopada 2018 r.

Błąd Chrzanowskiego

2890 120 0 A A A

Po której stronie był Chrzanowski? Warto rozważyć.

Przeczytałam w Salonie 24:

https://www.salon24.pl/newsroom/911730,afera-knf-giertych-prokuratura-powinna-przesluchac-dude-jako-swiadka-ws-planu-zdzislawa


No to jak? Po której stronie Chrzanowski był w marcu, a po której w lipcu?

/marzec/

Cytuję:

"GW" przytoczyła również słowa Chrzanowskiego dotyczące Sokala. "Między nami, to Zdzisław ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść za złotówkę, zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków i on chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych. Czyli ten bank, który to przejmie. I to jest jego wizja rozwiązania sprawy i nas atakuje za każdą decyzję, którą podejmujemy pozytywną w stosunku do banku u prezydenta, u premiera. No, ja zrobię wszystko, żeby doprowadzić do wyjaśnienia tej sytuacji, bo to nie jest postawa, jak pan widzi, szczególnie zdrowa, tak?" - miał mówić Chrzanowski.

/lipiec/

Cytuję:

Według Giertycha, "na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę". "Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A., a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia" - napisał adwokat.

Jednocześnie zauważył, że Marek Chrzanowski "jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier". "W moim przekonaniu drugie zawiadomienie, które przedstawiłem jest znacznie poważniejsze niż zwykła korupcja w wykonaniu szefa KNF" - podkreślił Giertych.

--------------------------------------

Moim zdaniem, Chrzanowski był cały czas po tej samej stronie, tak jak w lipcu.

Tylko nieostrożnie dał się nagrać w marcu! Po co w ogóle rozmawiał z LC? To było zbędne. LC był sprytniejszy. Poprzez nagranie rozmowy z szefem KNF stworzył narrację, która - tak twierdzi Bielewicz - daje mu szansę uzyskać odszkodowanie od Polski. No i zemścił się na Chrzanowskim, który stracił stanowisko.

Tekst Bielewicza jest tutaj:
https://wpolityce.pl/polityka/421400-oplacalna-wojna-czarneckiego-z-polska

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosłownie: sprzedających dym). Lubi podróże, kontempluje - sztuki plastyczne i muzykę.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Słusznie zauważone. Brawo!
  • Rzeczowy, zdecydowany tekst. Wyrazy uznania.
  • Serdeczne dzięki za ten pięknie napisany tekst. Nie raz zastanawiałam się, czy ta wielka...

Tematy w dziale Gospodarka