51 obserwujących
263 notki
277k odsłon
2926 odsłon

Błąd Chrzanowskiego

Wykop Skomentuj120

Po której stronie był Chrzanowski? Warto rozważyć.

Przeczytałam w Salonie 24:

https://www.salon24.pl/newsroom/911730,afera-knf-giertych-prokuratura-powinna-przesluchac-dude-jako-swiadka-ws-planu-zdzislawa


No to jak? Po której stronie Chrzanowski był w marcu, a po której w lipcu?

/marzec/

Cytuję:

"GW" przytoczyła również słowa Chrzanowskiego dotyczące Sokala. "Między nami, to Zdzisław ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść za złotówkę, zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków i on chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych. Czyli ten bank, który to przejmie. I to jest jego wizja rozwiązania sprawy i nas atakuje za każdą decyzję, którą podejmujemy pozytywną w stosunku do banku u prezydenta, u premiera. No, ja zrobię wszystko, żeby doprowadzić do wyjaśnienia tej sytuacji, bo to nie jest postawa, jak pan widzi, szczególnie zdrowa, tak?" - miał mówić Chrzanowski.

/lipiec/

Cytuję:

Według Giertycha, "na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę". "Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A., a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia" - napisał adwokat.

Jednocześnie zauważył, że Marek Chrzanowski "jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier". "W moim przekonaniu drugie zawiadomienie, które przedstawiłem jest znacznie poważniejsze niż zwykła korupcja w wykonaniu szefa KNF" - podkreślił Giertych.

--------------------------------------

Moim zdaniem, Chrzanowski był cały czas po tej samej stronie, tak jak w lipcu.

Tylko nieostrożnie dał się nagrać w marcu! Po co w ogóle rozmawiał z LC? To było zbędne. LC był sprytniejszy. Poprzez nagranie rozmowy z szefem KNF stworzył narrację, która - tak twierdzi Bielewicz - daje mu szansę uzyskać odszkodowanie od Polski. No i zemścił się na Chrzanowskim, który stracił stanowisko.

Tekst Bielewicza jest tutaj:
https://wpolityce.pl/polityka/421400-oplacalna-wojna-czarneckiego-z-polska

Wykop Skomentuj120
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka