Blog
życie jest piękne
Konstancjusz1
Konstancjusz1 człowiekiem
0 obserwujących 12 notek 5985 odsłon
Konstancjusz1, 5 marca 2015 r.

Sąd Najwyższy zezwala na niszczenie Biblii - poważny znak.

Sąd Najwyższy ustanowił precedens w postaci pozostawienia bez kary satanisty, który spalił Biblię. 

Biblia jest symbolem wiary dla wszystkich chrześcijan.

Jest ona też wartościową księgą kulturową dla tego regionu, w którym sąd sprawuje władzę osądzania, co jest dobre a co złe. Jej wartość polega na tym, że to z niej wyrastają zaczątki tego, co dzisiaj nazywa się sądem. 

Sąd Najwyższy nie tylko uczynił niepowetowaną krzywdę ludziom wierzącym w Biblię, ale podważył sens istnienia sądu. Kiedyś w sądzie na Biblię się przysięgało. Teraz okazuje się, że nie ma żadnych symboli potwierdzających sens wydawania sądów.

Pytanie proste, skoro nie ma symboli, to co jest? 

Jeśli nie ma symboli, to znaczy, że nie ma żadnej duchowości, nie ma też czegoś takiego, jak wartości, czyli prawdy, sprawiedliwości, dobra. Pozostaje naga przemoc.

Albo ci sędziowie, którzy taki wyrok wydali o tym skutku nie wiedzą, czyli są ignorantami, albo wiedzą, czyli są przestępcami.   

W każdym razie w przyszłym roku miał być jubileusz 1050 lecia chrztu Polski. Jednak w państwie, w którym najwyższy sąd pozwala na niszczenie Biblii, która jest podstawą chrztu, takie obchody nie mają już znaczenia.

Nie to jednak jest najistotniejsze, bo choć niektórzy mieszkańcy tego terenu nie uczestniczą w obrzędach, to jednak tu żyją i działają. Więc jest pytanie, jak mają działać, skoro palone są podstawy, z których biorą się prawda, wartości, osądy?

Dzisiejszy wyrok, a dziwię się, że tak mało komentowany, obala fundamenty, na których był zbudowany ład społeczny. To jest duży znak.

Ps. Skoro nawet Biblia nie ma znaczenia, to ciekawe po co ci sędziowie maszerują w tych beretach, łańcuszkach i innych łachmanach? Przecież bez głębszego fundamentu to staje się kabaretem w dżungli. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

patriota

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Minister Schetyna zapytany o to, jak przyjął wypowiedź prezydenta Putina o tym, że...
  • @EPOLITIC Rosjanie wytoczyli najcięższe działa przeciwko Polsce. Oskarżyli nas o szkolenie...
  • @RYMPLUM Pan wskazuje na jakiś "Polsko-Ukraiński Batalion Sił Pokojowych, POLUKRBAT,...

Tematy w dziale