7 obserwujących
57 notek
45k odsłon
294 odsłony

Arogancja władzy

Wykop Skomentuj27

Wg zarządzeń władz zwykły obywatel naszego kraju może obecnie przemieszczać się poza swoim miejscem zamieszkania jedynie z istotnych dla życia powodów, takich jak niezbędne zakupy, pójście do pracy, wizyta u lekarza, itp. Nie wolno np. wchodzić do lasów, parków czy też uprawiać sportów rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Przyłapany na złamaniu tego zarządzenia osobnik może zostać ukarany przez policję mandatem w wysokości do 500 zł, a w niektórych przypadkach ukarany grzywną do 30.000 zł nakładaną przez SANEPiD z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Tymczasem senator PiS Jan Maria Jackowski został przyłapany w trakcie rekreacyjnej jazdy rowerem na drodze otoczonej lasem. Na zwróconą uwagę odpowiadał arogancko, mając świadomość, że przed ew. mandatem chroni go immunitet senatorski.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/koronawirus-w-polsce-senator-pis-jezdzi-na-rowerze-zamiast-siedziec-w-domu/wyeqn0w

Media opisują fakt wręczenia mandatu kobiecie, która udała się na cmentarz, aby odwiedzić grób swoich bliskich. Cmentarz nie był zamknięty, ale wg policjanta wypisującego mandat zakaz dotyczy również nekropolii, gdyż ich odwiedzanie nie jest czynnością istotną dla życia czy zdrowia.

Tymczasem Kaczyński razem z "niezbędną" asystą ma zamiar jutro składać wieniec pod pomnikiem poległych 10 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem. To samo zamierza zrobić również Morawiecki. Obaj oczywiście bezkarnie, bo jest to niewątpliwie istotna czynność dla ich zdrowia czy życia.

I to jest właśnie egzemplifikacja buty i arogancji obecnej władzy. Wszelkie zakazy, nakazy, niedogodności związane z pandemią są dla maluczkich, władzy to nie dotyczy. Tak, jak nie dotyczyło to prominentnych funkcjonariuszy partyjnych PZPR w PRL-u.

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka