
Już po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Wolności i Suwerenności. To wydarzenie gromadzące wszystkich tych, którzy pragną zamanifestować umiłowanie dla naszej ojczyzny, Polski, dumę z jej bohaterskiej przeszłości i troskę o dobro następnych pokoleń.
Niepodległość Królestwa Polskiego została ogłoszona 7 października 1918 r., kiedy Rada Regencyjna wydała w tej sprawie oficjalny dekret. Z tego właśnie powodu, wbrew sanacyjnej propagandzie, Marsz Wolności i Suwerenności co roku odbywa się możliwe najbliżej tej chwalebnej daty, by uczcić dzień rzeczywistego odzyskania niepodległości. Chcemy wspólnie, w atmosferze wzajemnego szacunku, zademonstrować nasze przywiązanie do historii, kultury i tradycji narodu polskiego.
Jest to dla nas szczególnie ważny gest dziś - w dobie nachalnej promocji multikulturowości, zastępowania wolności słowa ideą poprawności politycznej i powolnego, lecz coraz wyraźniejszego upadku cywilizacji europejskiej.
W czasie Marszu zamanifestujemy naszą przynależność do polskiego narodu, który wydał na świat wielu wspaniałych ludzi. Narodu, który skrwawiony w bojach, zniewolony podczas zaborów, potrafił wstać z kolan, aby po 123 latach wrócić na mapy świata. Narodu, który co najmniej dwukrotnie zmienił losy ziemi, ratując Europę przed najazdami Turków Osmańskich oraz Armii Czerwonej. Narodu, który wydał na świat najskuteczniejszą kawalerię w historii - husarię. Wreszcie, narodu, który ma szansę stać się ostatnim bastionem wartości europejskich w momencie, w którym Zachód zdaje się być już stracony.
Jeśli tak jak my jesteś dumny z bycia Polakiem, dołącz do nas - zabierz ze sobą swoją rodzinę, biało-czerwoną flagę i wspólnie z nami świętuj rocznicę jednego z najradośniejszych dni w polskiej historii, jakim niewątpliwie jest odzyskanie niepodległości. Do zobaczenia na Marszu!
Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzieki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka