0 obserwujących
31 notek
6550 odsłon
  25   0

Równi i równiejsi

Zapomnijcie o lotnisku w Obicach - sugeruje Danuta Hübner, komisarz ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej. Przynajmniej za eurofundusze. Polka na tym stanowisku powinna dbać o to, by rozwijały się wszystkie regiony a w szczególności te biedniejsze i zaniedbane, jak świętokrzyskie, lubelszczyzna, podkarpacie. Jednak pani komisarz nie pozostawia Kielczanom i mieszkańcom województwa żadnych złudzeń. Są równi i równiejsi. Pieniądze dostanie Lublin, Rzeszów. Na zachodzie, gdzie przebywa Pani Hübner każde województwo, zwane jak zwane, kantony, landy wiadomo o co chodzi, posiada swoje własne lotnisko, ale w Polsce oczywiście musi być inaczej.

Dlatego Kielce i Kielecki Okręg Metropolitalny, oraz województwo nie można dostać czegoś, bez czego trudno wyobrazić sobie można rozwój w XXI wieku.

W tle pozostają Targi Kielce, absolutna czołówka krajowa wystawiennicza, aby się dalej rozwijały potrzebują lotniska. Stadion piłkarski Kielce, obecnie jeszcze najnowocześniejszy w Polsce (niedługo się to zmieni), jednak póki co tak jest, reprezentacja mogła by grać tu mecze z miej interesującymi przeciwnikami jak np. Kazachstan, ale brak lotniska. Nadmienie, iż ów mecz odbędzie się na archaicznym stadionie Legii w Warszawie, na którym połowa widzów dokładnie nie widzi sytuacji na boisku. 

Druga opcja lotnisko trawiaste w Masłowie, nie ma ani jednego słowa o nim, czy w związku z brakiem budowy lotniska w Obicach, będzie przebudowa tego lotniska. Nic ani słowa.

Dodając do tego, że teren w Obicach przygotowywany pod lotnisko jest prawie gotowy w 100%, dodając do tego ekspertyzę brytyjskiej firmy, której zostało zlecone opracowanie optymistycznego i pesymistycznego scenariusza dla tego lotniska. Zawarte informacje w tej ekspertyzie mówią w sposób dobitny, że lotnisko będzie woziło dużo pasażerów i zarabiało, w wersji pesymistycznej, o optymistycznej chyba nie muszę wspominać. 

I wreszcie coś co najbardziej kompromituje Panią Komisarz to, podpowiedź co Kielce powinny zrobić, aby miały łatwiejszy dostęp do lotniska. Zmodernizować drogi i koleje, do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa. Dlaczego Kielce mają remontować drogi i koleje z własnych funduszy, po których będą jeździć nie tylko kielczanie, może lepiej tak: przede wszystkim nie kielczanie. Zamiast na rozwój miasta i regionu swojego, rozwijać cudzy region, bardzo sprytny plan Pani Komisarz. 

Bardzo się cieszyliśmy jak została wybrana na komisarza ds. rozwoju regionalnego, że pomoże biedniejszej Polsce wschodniej, ale teraz widać, że wg Pani Hübner są równi i równiejsi w walce o europrofity i możliwość rozwoju.

Ale bez łaski Pani Hübner, lotnisko Kielce w Obicach powstanie czy się to pani podoba czy nie. Teren i dokumentacja nie zginą. Pani zabiegi nie są w stanie powstrzymać tak koniecznej inwestycji jak lotnisko, co prawda opóźni i stracimy sporo czasu i funduszy z UE, ale z rzeczami koniecznymi tak jest, że są wcześniej czy później.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale