Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
153 obserwujących
1622 notki
1252k odsłony
  566   2

Opary hipokryzji, kłamstwa i absurdu w Parlamencie Europejskim!

Zostawmy teraz polityków zagranicznych i skupmy się na polskich reprezentantach totalnej i czerwonej opozycji, bo to, co oni wyprawiają jest po prostu obrzydliwe i tak winniśmy to oceniać. Obrzydliwe wobec Polski, Polaków i instytucji państwa polskiego. Dla mnie to jest zdrada i zgadzam się z premier B. Szydło, która na forum europejskim dziś powiedziała: "Wstyd mi za tych polskich eurodeputowanych, którzy stąd i tutaj atakują Polskę, swoją ojczyznę" [8].

Nie mam zamiaru się zbytnio o nich rozpisywać, natomiast warto przytoczyć niektóre wypowiedzi.

R. Biedroń rzekł tedy: "... ze Strasburga wysyłamy mu przesłanie, ze Strasburga „with love”: figę z makiem dostaniecie, jeśli będziecie prześladować kobiety, jeśli nie szanować niezależności sądów, jeśli będziecie podnosić rękę na mniejszości" [9]. Tak gaworzył zwracając się pośrednio do Jarosława Kaczyńskiego wspominając jednocześnie, że ""Lech Kaczyński w grobie się przewraca jak słyszy to, co zrobiliście z Unią Europejską (...) Zaatakował pan (PMM) bezpardonowo wspólnotę. Wpisał się pan bezpardonowo w coś, co przynosi Polkom i Polakom dzisiaj wielki wstyd, obrzydliwą retorykę, w której pana koledzy i koleżanki nazywają flagę Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy „brukselskim okupantem"" [10].

Niech Pan Panie Biedroń wskaże czy w kierownictwie PiS jest - obok nieistotnych jednostek - choć jakaś aprobata nazywania flagi Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy (Strasburg) „brukselskim okupantem""? Podobno jakiś doradca rządu to powiedział, ale kto?

Stary komuch M. Belka raczył zagaworzyć do Ursuli von der Leyen: "Przemówienia Morawieckiego to potok kłamstw i półprawd. W Polsce się do tego przyzwyczailiśmy, jednak pani nie może się przyzwyczajać. Czas na bycie zaniepokojonym już minął" [11].

Panie M. Belka! Niech Pan wskaże gdzie premier kłamał lub mówił półprawdy? No może czas pokazać taki przykład!

Oczywiście znalazło się też miejsce na kolejnego komucha L. Millera: "Gdy Unia jest zjednoczona Polska jest chroniona. Próby zagrożenia jedności europejskiej są złowrogie. Pan Morawiecki sprzedaje kłamstwa. To sposób na wyprowadzenie Polski z UE" [12].

I znów kłamstwo! Ja nie spotkałem się z jakąkolwiek wypowiedzią przedstawicieli obecnej władzy, która akceptuje Polexit. I jakkolwiek mam tu z rządem trochę odmienne zdanie, to jednak przypisywanie PiS-owi chęci Polexitu jest po prostu kłamstwem. I i znów powtarza się oszczerstwo, że premier M. Morawiecki kłamie? Jakiś dowód panie Miller?

Radosław Sikorski zwrócił się również do polskiego premiera: "Panie premierze, czy wypełni pan orzeczenie TSUE, zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną SN, przywróci uczciwych sędziów i powróci do europejskiego porządku prawnego? [13].

Oj Panie R. Sikorski! Zadaje pan pytanie, które tak naprawdę jest pytaniem o to czy Polska jest suwerenna czy już nie. Ja jednak mam nadzieję, że jednak jeszcze suwerenna. Tym bardziej, że jest wiele krajów w UE, które wielu orzeczeń TSUE nie wprowadzały w życie i nikt się do nich nie doczepiał.

No i na koniec smaczek: europeseł A. Halicki zarzucił premierowi kłamstwa a w końcówce swojego przemówienia (nagle ją wygłosił po angielsku) stwierdził, że na polskie ulice wyszło 84% Polaków broniących UE. Mam nadzieję, że tłumaczenie było zgodne z jego wypowiedzią i jeżeli tak było, to może być kwintesencją podsumowania [14]. A. Halicki zarzuca premierowi jakieś kłamstwa nie wskazując jakie (oprócz jakiejś uwagi na temat sędziego Milewskiego) a sam okłamuje Parlament Europejski.

Jednak warto było wysłuchać premiera. Szczegółowo jego wypowiedzi nie analizowałem, ale można tą wypowiedź obejrzeć już na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=Efh5fmIgbEc

Natomiast jeszcze bardziej było warto wysłuchać debaty po przemówieniu premiera. Szkoda, że częściej nie mamy okazji oglądać takiego przedstawienia. Sądzę, że w przypadku, kiedy jest jakakolwiek dyskusja o Polsce w Europie to winna on być transmitowana. Bo to jaki kłamliwy bełkot na temat Polski wydobywa się z ust większości eurodeputowanych jest pokazem ich ignorancji, obłudy, hipokryzji, kłamstwa i absurdu. I niestety przyczyniają się do takiego spojrzenia na nasz kraj nasi totalni posłowie europejscy. To przykre i Polacy zawsze winni mieć możliwość ich wysłuchania. Może wtedy radykalnie zmalałoby dla nich poparcie.

Polska jest dziś w takim miejscu, że nie może się poddać atakowi UE. Bo tak naprawdę po trupie Polski skończy się definitywnie już jakiekolwiek marzenie o Europie Ojczyzn a zwycięży chora idea Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa: bez państw, narodów, wiary, indywidualności, suwerenności i niepodległości.

[1] https://wpolityce.pl/swiat/570554-von-der-leyen-brutalnie-wyrok-tk-kwestionuje-podstawy-ue

[2] https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8210393,orzecznictwo-kraje-ue-prawo-krajowe-prawo-unijne.html

[3] https://wpolityce.pl/swiat/570566-weber-chce-podziekowac-tuskowi-za-nawolywanie-do-protestow

[4] https://wpolityce.pl/polityka/570570-verhofstadt-w-pe-przywoluje-rozbiory-polski

[5] https://niezalezna.pl/415314-holenderski-polityk-broni-polski-w-parlamencie-europejskim-ten-dzien-powinien-byc-lekcja-pokory

[6] https://wpolityce.pl/polityka/570580-eurodeputowani-z-francji-i-wegier-w-obronie-polski

[7] Tamże

[8] https://wpolityce.pl/swiat/570606-szydlo-wstyd-mi-za-polskich-eurodeputowanych

[9] https://wpolityce.pl/swiat/570598-biedron-znow-to-zrobill-kaczynski-w-grobie-sie-przewraca

[10] Tamże

[11] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-19/parlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live/

[12] https://twitter.com/LeszekMiller/status/1450376611833032706?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1450376611833032706%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.polsatnews.pl%2Fwiadomosc%2F2021-10-19%2Fparlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live%2F

[13] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-19/parlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live/

[14] https://www.youtube.com/watch?v=qWuPJ6lUx8E

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka