krzysztofjaw krzysztofjaw
515
BLOG

Czy Polacy zdają sobie sprawę co oznaczać będą rządy PO?

krzysztofjaw krzysztofjaw PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 52

Dotyczy to nas wszystkich, którzy biorą udział w wyborach. Nasz bowiem głos, w tej jednej chwili wrzucenia do urn kartki z naszym wyborem, zdecydować może o przyszłości nas samych, naszych dzieci czy wnuków.

Mam takie odczucie, że Polacy przyzwyczaili się do rządów Zjednoczonej Prawicy, które przyniosły im zdecydowaną poprawę ich sytuacji finansowej i jakości życia. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja i uznaje, iż tak zawsze już będzie.

Jestem niemal w 100% przekonany, że zwykli wyborcy PO i jej akolitów - nawet ci fanatyczni - nie wyobrażają sobie życia bez:

1. 500+ i innych dodatków rodzinnych jak np. maluch+ czy szkolna wyprawka dla uczniów,

2. obecnego wieku emerytalnego,

3. realnej i dużej rewaloryzacji rent i emerytur,

4. obecnej kwoty wolnej od podatku,

5. niskich podatków (PIT, CIT a nawet VAT) czy też zwolnień z płacenia PIT dla młodych ludzi i emerytów oraz rencistów,

6. obecnego tempa wzrostu płacy minimalnej a dodatkowo też nadążającej lub przewyższającej poziom inflacji,

7. dumy z Polski za jej pomoc Ukrainie,

8. uniezależnienia się Polski od surowców energetycznych z Rosji, m.in. dzięki Baltic Pipe i gazoportowi w Świnoujściu.

Można by do tego dodać jeszcze wiele rozwiązań, do których Polacy się przyzwyczaili i uważają je za normalne.

Ostatnio moja 78 letnia mama dyskutowała z "opozycyjną" koleżanką nad wysokością marcowej rewaloryzacji emerytury. Liczyły wspólnie i wyszło im na to, że podwyżka u nich wyniesie około 300-350 złotych "na rękę". I jak na to zareagowała koleżanka mamy? Otóż stwierdziła: "Co to jest..." mając oczywiście w domyśle, że waloryzacja jest za mała. Na to moja mama odpowiedziała: "Wolałabyś 3-7 zł waloryzacji jaka była za rządów PO a teraz jest nawet minimalne gwarantowane 250 zł?". No i dyskusja się dalej potoczyła, ale już na inne tematy.

Otóż Szanowni Państwo! Tej względnej normalności, która jest teraz to po zwycięstwie PO i jej akolitów już NIE BĘDZIE! I my wszyscy Polacy - też normalni i zwykli fanatyczni zwolennicy opozycji - musimy mieć tego świadomość.

Powoli aczkolwiek systematycznie będzie redukowany do zera program 500+. O obecnym wieku emerytalnym możemy zapomnieć i nastawić się na jego podniesienie do 67 lat. Skończą się duże waloryzacje rent i emerytur a po "trzynastce" czy "czternastce" zostanie tylko wspomnienie. Wszelkie podatki zostaną na pewno podwyższone i znów obejmą wszystkich bez wyjątków, też młodych do 26 roku życia i starszych emerytów oraz rencistów. Wysokość płacy minimalnej stanie w miejscu na lata. Polska przejmie niemiecki punkt widzenia na wojnę na Ukrainie i pomoc dla niej. Planowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) zostanie jeno w planach na zawsze, bo przecież Niemcy budują podobny. Polska utraci soją walutę i przyjmie Euro wraz ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami. No a przede wszystkim Polski już nie będzie a zostaniemy niewolniczym landem niemieckim w wielkim Jednym i Sfederalizowanym Państwie Europa, czyli nowym ZSRR - Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.

No i oczywiście będziemy jedli robale, smak mięsa czy mleka zostanie we wspomnieniach, nawet czekolady mleczne znikną, nie będziemy mieć samochodów a chodzić będziemy boso i w zniszczonej odzieży, nie polecimy na wakacje i... tak by można sobie popuścić wodze fantazji i mnożyć rezultaty unijnych, zielonych szaleństw, które bardzo ochoczo realizować będą rządy PO.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814

Paypal: paypal.me/kjahog

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka